O panenstvo prišla ako 22-ročná. Teraz to bude znieť ako z detektívky – bolo to so záhradníkom! O 37 rokov starším od nej. Prvý bozk, prvú lásku, prvé milovanie, všetko zažila práve s týmto mužom.

Gabriela (26) bola študentkou krajinného inžinierstva, keď si vybrala prax v istom historickom kaštieli s rozľahlým parkom. Tam jej skrížil cestu záhradník Viliam (64), ktorý je o 7 rokov starší ako jej otec. Predstavil ich navzájom kolega a vraj to medzi nimi okamžite zaiskrilo.

Spriaznená duša

Gabika tvrdí, že napriek tomu, že na ostatných pôsobia ako otec a dcéra, jej to neprekáža a našla svoju spriaznenú dušu. Miluje jeho šediny, zmysel pre humor, šarm a všetko na ňom. Tvrdí, že sex v ich vzťahu nehrá dôležitú úlohu. Sú spolu, lebo sa dokonale dopĺňajú.

„Vedela som, že sa mi páči hneď ako som ho uvidela. Spojila nás láska k prírode a zvieratám. Vedel úžasne a vľúdne rozprávať o všetkom, čo už zažil. Tešila som sa na každú obednú prestávku či pauzu na čaj, lebo som vedela, že budem s ním. Jeho nadhľad ma dostal a postupne som o ňom začala premýšľať inak ako len o kamarátovi. Bola som však zároveň trochu nervózna, lebo ešte nikdy predtým som nemala priateľa,“ prezradila Gabika.

Gabika a Viliam tvrdia, že sú spriaznené duše. (ilustračné foto)
Gabika a Viliam tvrdia, že sú spriaznené duše. (ilustračné foto)
Zdroj: Shutterstock

Prvé milovanie

Viliam na tom nebol napriek svojmu veku s milostnými skúsenosťami lepšie. V živote mal sex len s jedinou ženou a potom viedol samotársky život. Už nedúfal, že by mohol ešte niekedy pocítiť lásku.

Začali sa stretávať aj mimo práce. Prvý bozk si dali u Vila na gauči po romantickej prechádzke. A napriek tomu, že nikdy nikoho nepobozkala, bola to Gabika, kto urobil prvý krok. V tú noc u neho prvýkrát prespala, hoci sa nemilovali, iba zaspali v objatí.

Prvé milovanie prišlo o dva mesiace. Obaja boli veľmi nervózni. Gabika si však pochvaľuje Viliamovi nehu, jemnosť a trpezlivosť. O vekovom rozdieli začala premýšľať až v súvislosti s deťmi. Vedela, že ich určite chce a potrebovala si byť na istom, či ich bude chcieť aj jej partner. Viliam súhlasil, a tak sa rozhodli, že nebudú nič odkladať.

Gabika a Viliam tvrdia, že sú spriaznené duše. (ilustračné foto)
Gabika a Viliam tvrdia, že sú spriaznené duše. (ilustračné foto)
Zdroj: Shutterstock

Rodinka sa rozrástla

Už o päť mesiacov od ich zoznámenia sa podarilo Gabike otehotnieť a Viliam ju požiadal o ruku. Ich prvorodený synček Juraj má dnes 3 roky. Vzali sa v záhrade, kde sa pri práci zoznámili. V roku 2015 sa im narodila dcérka Emilka a zvažujú ešte jeden prírastok.

Rodina a priatelia s ich vzťahom nemajú problém, ale často sa stretávajú s neprajnými reakciami cudzích ľudí. Gabika si však stojí za tým, že sa nemajú za čo hanbiť. Tvrdí, že kým veľa ľudí z jej okolia sa rozvádza a rozchádza kvôli pokazeným vzťahom a nevere, im dvom to zatiaľ ukážkovo funguje.