Mám 42 rokov a moja sexuálna aktivita klesá. Aj keby som veľmi chcel, tak tá moja výdrž stojí len za necelé tri až päť minút, niekedy ani toľko nie. Viete mi poradiť, ako, akým spôsobom sexuálnu aktivitu predĺžiť alebo teda potlačiť?

Jozef

Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ

Dezider Timko, gynekológ-sexuológ, doktor, lekár Foto: archív Uverejnené: Báječná Žena č. 15/09 pôvodný súbor:dezider timko.eps
Zdroj: archív

Nerozumiem, prečo chcete potláčať sexualitu vo svojom veku. Tá patrí k životu, preto navrhujem konzultovať pocity s partnerkou, určite to ocení a nájdete citové i sexuálne porozumenie. Tri až päť minút nie je žiadna výhra. Teda kvôli partnerke. Tomu úplne rozumiem. Predĺženie sexuálnej aktivity je plne v rukách odborníka sexuológa, respektíve urológa. I šikovný psychiater môže byť nápomocný. Vždy sa dá pomôcť, verte, viem, o čom píšem. Odporúčam návštevu sexuológa, ten poradí, čo ďalej, a budete prekvapený, že vaša sexuálna chuť bude ešte doplnená o úsmev na tvária veľkú vďaku od partnerky.

Opýtajte sa odborníka!

Na návštevu lekára často nie je čas, no niekedy sa jednoducho hanbíme opýtať lekára na riešenie chúlostivých ženských problémov. Ak vás niečo trápi, opýtajte sa anonymne nášho gynekológa, ktorý každý týždeň odpovie na vaše ženské alebo sexuálne otázky. Píšte na nižšie uvedené kontakty a pridajte heslo Gynekológ!

@ [email protected]
WhatsApp +421915731094
@NCprezeny
@novycasprezeny