„Ale mne sa táto hra nepáči.“ Na túto vetu z hry Ostrovy, ktorú som v povestnom bratislavskom Divadle u Rolanda videla najmenej dvadsaťkrát, nikdy nezabudnem. Vyjadrovala pobúrený a absolútny nesúhlas človeka, ktorého neskrývane a celkom prirodzene jeho „partner“, „spoluhráč“ využíval.

Spomeniem si na ňu vždy, keď mám pocit, že niekto viac dáva, ako dostáva. Aj vtedy, keď vidím niektorú z priateliek, ako drie do úmoru, zatiaľ čo jej muž ju nielenže nepochváli a nepomôže jej, ale tvári sa, akoby pre ňu bola odmena, že mu môže oprať a vyžehliť tú kopu košieľ, ponožiek a slipov. Táto hra sa mi naozaj nepáči a treba v nej niečo zmeniť. Čo a ako? Najskôr si ujasnite, čo vlastne chcete.

Peniaze na prvom mieste

Minule som priateľovi povedala, že keby som dnes mala ísť na rande s mužom, ktorý nemá auto, asi by som si to rozmyslela. Tváril sa pohoršene a rozprával niečo v zmysle, že uvažujem ako zlatokopka. Nuž, zlatokopka-nezlatokopka, pre ženu je dnes pri výbere partnera dôležité aj to, či sa dokáže postarať o rodinu, a to aj po finančnej stránke. Svedčí to o jeho životaschopnosti, o tom, že obstojí v dnešnom drsnom svete. Nemusí byť milionár, ale na to, aby nás pozval na večeru by v každom prípade mal mať vždy. Podľa niektorých psychológov sú životaschopní muži dokonca aj lepší milenci. Ďalší odborníci na vzťahy tvrdia, že výber muža podľa jeho zdrojov je v žene zakotvený rovnako hlboko ako prirodzený strach napríklad z pavúkov a hadov.

laska
laska
Zdroj: Shutterstock