Na mobile mi pípla správa. „Prepáč, ale ešte nie som pripravený na vážny vzťah.“ Po šiestich mesiacoch, ktoré sme spolu prežili, ma zrazu pustil k vode... esemeskou! Čo to bolo za chlapa, keď dokázal urobiť niečo také? A vôbec, mali sme my dvaja nejaký vzťah?

Koniec sveta sa nekonal

Jasné, že sa ma to dotklo, aj som si poplakala, aj ponadávala, otvorila fľašu vína, ale tým sa to aj skončilo. Začala som rozmýšľať o tom, ako si nájsť muža, ktorý by bol chápavý, vtipný, milý, štedrý... no skrátka niekoho ako Rasťo, frajer mojej najlepšej priateľky Alenky ešte z vysokej. Kde ho tá potvora vyhrabala? Ako k nemu prišla? Ten chlap by jej zniesol aj modré z neba a hodinky s vodotryskom, keby mu to naznačila. Spýtala som sa teda Aly na tajomstvo jej úžasného partnera.

Tajomné pravidlo znie

Ala mi povedala: „Je to jednoduché. Drž sa tohto pravidla a budeš sa diviť, čo sa začne diať.“ Vysvetlila mi, že chodiť s jedným mužom je strata času, ktorá často nevedie nikam alebo len do slepej uličky. „Aby si bola úspešná, musíš chodiť najmenej s tromi mužmi naraz, kým ti z nich nevypadne ten pravý. Tomu potom udelíš exkluzivitu,“ radila mi Ala. Tajomstvo úspechu mojej kamarátky je v tom, že keď sa žena venuje viacerým ľuďom, presnejšie mužom, je stále zaneprázdnená, akčná, žiadaná a muž, ktorý je ten pravý, si uvedomuje, o čo by mohol prísť, a chce vás o to viac. Vďaka týmto argumentom som sa rozhodla, že to vyskúšam.

Rande
Rande
Zdroj: Shutterstock

Týždeň 1 

Prvé rande mám v štýlovej reštaurácii v centre mesta. Vyvolený je počítačový expert Ron, ktorý pracuje v nadnárodnej firme a je tu už päť rokov. Má husté hnedé kučeravé vlasy a veľké hnedé oči, vyzerá trochu ako potomok Indiánov. Veľmi sa mi páči. Debata sa krúti okolo jedla, odpúšťam mu, že nevie uvariť ani zemiaky v šupke, a keď sa dostaneme k spoločnej vášni pre cestovanie, pípne mi mobil. Nenápadne pozriem, kto to je. To mi píše Marek. Vraj sa už nemôže dočkať, až sa stretneme. Cítim sa tak trochu previnilo, ale je to také vzrušujúce, keď naraz flirtujem s dvomi celkom schopnými chlapíkmi. Ešte chvíľu debatujeme a popíjame, potom ma Ron objíme a navrhne ďalšie stretnutie.

Hneď na druhý deň mám rande s Markom vo vychytenom bare na námestí. Pijeme drinky, no žiadne bozky. Myslím na Rona, asi ma viac zaujal. Veci začínajú byť zaujímavé...

Týždeň 2 

Okrem Rona a Marka som sa tento týždeň stretla aj s Petrom. S ním ma zoznámila moja ďalšia kamarátka, susedka Betka. Bolo nám fajn, prežili sme zábavný večer v koktejl bare. Nasmiala som sa ako už dlho nie – Peter je veľmi vtipný a bezprostredný. Určite som sa mu tiež páčila, pretože na konci nášho stretnutia ma pozval na obed. Ďalší deň mi poslal správu, že by sme mohli niečo pojesť aj uňho doma v jeho posteli. Na čo som mu ironicky odpísala, že sa už neviem dočkať, ako si dáme párky s horčicou medzi jeho porozhadzovanými ponožkami. Asi to nepochopil, lebo sa spýtal, kedy prídem. Po Ronovi, Markovi a Petrovi (ktorým som už v duchu dala žltú kartu) som si dala rande ešte aj s Tomášom, manažérom v banke, ktorý sa ma náhodou ujal, keď dievčina za prepážkou nevedela, čo má robiť. Má bicepsy ako Rambo, takto ho mám aj v mobile.

Mimochodom, Ron mi stále posiela esemesky, ale vôbec nemám čas mu odpovedať. Píše mi čoraz častejšie a ja sa cítim previnilo, že naňho nemám čas. Neviem, či ho nevrátim do hry, veď sú to len dva týždne, dám mu šancu.

Týždeň 3

Po druhom a treťom rande s Rambom (Tomášom) som cítila, že ide do tuhého (uvarím ti niečo dobré u mňa doma, povedal naposledy). Je vysoký, má nádherné modré oči a fantasticky sa bozkáva. Ale hoci sa mi veľmi páči, nemôžem staviť všetko na jednu kartu a musím sa držať pravidla „striedavých rande“. Ron už stráca záujem, už sa tak nesnaží so mnou stretnúť. Ale neprekáža mi to, pretože mám ešte ďalších troch záujemcov. Stále mám čo robiť, organizujem si čas, aby som všetko stíhala. Je ťažké odpovedať na všetky tie esemesky a chodiť na všetky tie stretnutia. Strácam prehľad, čo som ktorému povedala a čo mi povedali oni. V mojom zmätku som poslala správu o americkom futbale Rambovi namiesto Ronovi. Našťastie ho aj on sledoval, takže sa tomu nečudoval. Uf!

Týždeň 4

Nepísaným pravidlom kruhových rande je, že nemôžete zrušiť strenutie s jedným a ísť na rande s druhým, ktorý sa vám viac pozdáva. Takže hoci som chcela byť s Rambom, venovala som sa mu len tak ako ostatným – hoci, moje správy boli šteklivejšie ako tie, ktoré som písala ostatným. A Rambo sa chytal, vyzeralo to, že sme na jednej vlne. Nakoniec sa v piatok konala oná „osudová večera“. Navaril také úžasné lazane, že sme sa napchávali, ako keby sme týždeň nejedli, až sme napokon skončili odfukujúc na jeho gauči. Bol to prekrásny večer a prekvapujúco som sa dostala domov v normálnom čase – asi očakával viac, ale aspoň sa má na čo tešiť. Ron a Marek sa odmlčali, nuž, čo už s nimi. Aspoň mám viac času na seba a svoje priateľky. A stretla som Borisa, PR človeka z jednej firmy, mám s ním rande – uvidím, čo sa z neho vykľuje. Tak vám poviem: za posledné týždne som bola naozaj v jednom kole, ale užila som si toľko zábavy, ako už dávno nie!

 

Kruhové rande je šialený spôsob, ako nájsť toho pravého.
Kruhové rande je šialený spôsob, ako nájsť toho pravého.
Zdroj: iStock

Čo povedať na záver?

Po mesiaci kruhového randenia som mala štyroch mužov obkrútených okolo prsta a mohla som si vyberať, s ktorým si vyrazím na večeru, do divadla alebo kina. Som si istá, že jeden z nich (Tomáš alias Rambo) je naozaj kvalitný materiál na ďalšie spracovanie. Môžete si povedať, že je to dosť sebecké, takto sa zahrávať s ľudskými bytosťami, ale nikoho som nepodvádzala, k ničomu nenútila a keby som sa pre niektorého rozhodla, určite by som už ďalej s tými ostatnými nerandila. A vďaka tomuto štýlu hľadania som prišla na to, že keď to nejde s tým či oným, ešte sú tu ďalší, s ktorými sa môžem stretnúť. Však?