Máte pocit, že pred vami partner niečo tají? Rýchle prečítanie jeho správ by vám mohlo pomôcť. Stojí to však skutočne za to? Štúdie ukázali, že muži v tejto disciplíne jednodznačne vedú. Až 62% chlapov sa totiž priznalo, že čas od času vlezú svojej partnerke do mobilu. Prečo to robia? Rozhodne tu nejde len o žiarlivosť. Prinášame vám hneď niekoľko vecí, ktoré môžu trápiť vašu polovičku bez toho, aby ste si to uvedomovali. Konajte rýchlo, kým nie je neskoro. 

1. Nízke sebavedomie

Ak ste svojho muža pristihli s vaším mobilom v ruke, zrejme si myslíte, že vám dostatočne nedôveruje. Skutočnosť je však úplne iná - váš partner málo dôveruje sebe samému. Bojí sa, že nie je pre vás dostatočne dobrou spoločnosťou a hľadá dôvody, prečo je to tak. Dajte mu najavo, že to nie je pravda.

Čo trápi vášho partnera?
Čo trápi vášho partnera?
Zdroj: Shutterstock

2. Nespokojnosť so vzťahom

V správne fungujúcom vzťahu si obaja partneri bezpodmienečne dôverujú a takisto vzájomne rešpektujú svoje súkromie. Ak jeden z nich toto pravidlo poruší, môže to znamenať, že nie je spokojný so zväzkom, v ktorom žije. Možno si nie je istý, či smerujete správnym smerom alebo sa nevie rozhodnúť, či ste skutočne pre neho tá pravá. Porozprávajte sa o otázkach budúcnosti čím skôr. 

 3. Príprava na neveru

Ak vás partner začal neprávom upodozrievať, môže to znamenať, že sám sa dostal do nepríjemných problémov. Často podobné veci napadajú práve tomu, kto je sám vinníkom.

4. Nedôvera

Tento problém trápi najmä mužov, ktorí sa už raz alebo viackrát vo vzťahu popálili. Ak to o ňom viete, dajte si záležať na tom, aby vám mohol 100% dôverovať. Inak bude mať neustálu potrebu vás kontrolovať.

Dali ste mu dôvod na to, aby vám prestal veriť?
Dali ste mu dôvod na to, aby vám prestal veriť?
Zdroj: Shutterstock

5. Neschopnosť určiť si hranice

Každý dobre fungujúci vzťah by mal mať od začiatku určené aspoň základné pravidlá. Všetci potrebujeme mať aspoň trochu svojho vlastného priestoru a keď to váš partner nedokáže pochopiť, môžete mať obrovský problém. Ide o jednoduchú vec, no aj takéto niečo dokázalo už pochovať nejeden vzťah. Preto je dôležité o všetkom dobre komunikovať. 

6. Chýba mu otvorená diskusia

Kedy ste sa naposledy s vaším partnerom porozprávali o tom, že vás niečo trápi? Niekedy nie je dobré držať smútok či hnev vo vnútri a neustále opakovať, že sa nič nedeje. Váš partner sa potom zľakne, že urobil niečo zlé a snaží sa zistiť príčinu všemožnými spôsobmi. Aj za cenu, že vám vlezie do mobilu. 

V mobile ľudia často hľadajú skryté odpovede.
V mobile ľudia často hľadajú skryté odpovede.
Zdroj: Shutterstock

7. Pozornosť, pozornosť, pozornosť

Koľko času ste v poslednom období strávili v práci, s kamoškami či rodinou? A koľko ste ho venovali vášmu partnerovi? Ak má muž pocit, že ho zanedbávate, občas začne robiť skutočne čokoľvek, aby vás získal späť. Nechce sa cítiť, že nie je pre vás dostatočne dobrý, a tak vám možno čas od času vlezie do mobilu, aby zistil, čo je vo veci. Nedajte mu na to dôvod a isto to nabudúce už neurobí.