Rozhodla som sa, že si teda doprajem relax spojený s regeneráciou a Trenčianske Teplice boli skvelou voľbou.

Toto kúpeľné mestečko je už odpradávna synonymom slova liečebný a toto označenie mu aj právom patrí. Stovky ľudí na jeho priam až zázračné účinky nedajú dopustiť a liečiť si tu môžete pohybový aparát, ochorenia kože či tráviaceho ústrojenstva, no návšteva sa oplatí, aj keď váš nič nebolí a chcete si len pohladiť telo a dušu. Počas prechádzky mestom spomalíte a vychutnávate si atmosféru mestečka. S kúpeľnou oblátkou v ruke sa zrazu cítite, že problémy neexistujú a každý slnečný lúč vás nabíja energiou.

Len v župane

Ja som strávila pár nocí v hoteli Krym, ktorý je oproti klasickým wellness hotelom, skutočne výnimočný. Ak si objednáte zopár procedúr, celý deň sa môžete po hoteli prechádzať len v župane a nikto na vás nebude pozerať krivo. Všetko tu funguje presne ako hodinky a v dohodnutý čas vás volajú na procedúru. Ja som si vyskúšala blahodarný prísadový kúpeľ, termálny kúpeľ, rašelinový zábal a profesionálnu uvoľňujúcu masáž, ktorú som už vážne potrebovala.

Poobede som si šla zaplávať do známeho bazéna Grand, ktorý je vďaka vyhrievanej vode dostupný počas celého roka. Okrem víriviek sa môžete vyšantiť na prúde, ktorý vás nesie po obvode bazéna. Po kúpeli a dobrom obede v hoteli som sa vybrala na prechádzku k miestnemu jazierku, ku ktorému vedie upravená cestička. Milujem, keď si večer ľahnem príjemne unavená z kúpeľnej vody a prechádzky na čerstvom vzduchu, večer spím ako bábätko. Kúpele ma presvedčili, že nie sú len pre dôchodcov a aj mladí by si mali častejšie dopriať aspoň predĺžený víkend, po ktorom sa do práce vrátia nielen dokonale oddýchnutí, ale aj skvele uvoľnení. 

V dnešnom hektickom svete máme pocit, že čas na oddych si nemôžeme dovoliť.
V dnešnom hektickom svete máme pocit, že čas na oddych si nemôžeme dovoliť.
Zdroj: archív kúpele Trenčianske Teplice