Zdá sa vám, že niekedy začujete znepokojivý zvuk? Alebo vám po chrbte prebehne náhly chlad?Nezáleží na tom, či patríte do skupiny ľudí typu: Áno, videla som bliknúť svetlo – to musia byť návštevníci zo záhrobia! Alebo: Áno, videla som bliknúť svetlo – môj starý to musí opraviť...

Aj keď takéto niečo váš rozum spochybňuje, určite ste sa už pristihli pri otázke typu: Ale, čo keď predsa?

Duchovné médium Maureen Hancock povedala pre Cosmopolitan, že existuje niekoľko znakov, ktoré prezradia prítomnosť duchov.

Opakujúce sa čísla

Podľa Hancock je to spôsob, ako sa vám chcú pripomenúť vaši blízki zosnulí. Chcú vás uistiť o svojej prítomnosti rôznymi spôsobmi, napríklad sa vždy pozriete na hodiny, keď je tam číslo ako 11:11. To znamená nekonečno a oni vám chcú povedať: „Som stále tu.“

Zacítite zvláštny závan

Napríklad cigaretový dym, hoci ste nikdy nefajčili. Alebo náhle zacítite vo vašej kuchyni vôňu jedla, ktoré varievala vaša babička. Môže to byť akákoľvek vôňa, ktorá sa vám spojí s milovaným zosnulým. Podľa Hancock je to spôsob, ako nám dávajú najavo, že nás nikdy celkom neopustili a chcú nás takto utešiť.

Občas môžete zacítiť vôňu, ktorá je vám povedomá.
Občas môžete zacítiť vôňu, ktorá je vám povedomá.
Zdroj: Shutterstock

 

Problémy s elektrinou alebo vodou

Duchovia vašich milovaných blízkych by vás údajne nikdy nestrašili. Oni sa pripomínajú iba milými, nežnými spôsobmi, aké sme spomínali vyššie. Ale okrem duchov milovaných je tu aj iná kategória, a to tí, ktorí vás chcú vystrašiť. Preto občas začne tiecť z ničoho nič voda, alebo sa zabuchnú dvere, hoci nikde nebol prievan. Tieto duše majú nejaké spojenie s vaším domom a vy tam podľa nich nepatríte, preto vás chcú odtiaľ dostať.

Podľa média sú to najmä staré domy, ktoré si zachovali energiu pôvodných majiteľov. Tí sa môžu niekedy zjaviť ako tieň, alebo máte pocit, že ste zazreli neznámu tvár v okne. Výskyt takýchto udalostí sa vraj zvyšuje, keď noví majitelia začnú na starom dome niečo prerábať.

Duchovia obľubujú svetlo, preto tie blikajúce žiarovky takmer v každom horore. Veľakrát si vyberú to isté svetlo. A hoci aj vymeníte žiarovku či zavoláte elektrikára, stále sa to opakuje.

Pravidelne sa zobúdzate v tzv. hodine strigy

Závoj medzi naším svetom a svetom duchov je najtenší medzi 3. a 5. hodinou ráno. Najčastejšie sa ale zobúdzame medzi 3:15 a 3:30. Keďže prechod medzi oboma svetmi je v tom čase najjednoduchší, môžu nás duše zosnulých zobudiť, štuchnúť, alebo vojsť nám do snov.

Ak sa často zobúdzate o 3. ráno, môže to byť kofeínom, ktorý si neviete odpustiť ani večer, alebo niečím mysterióznejším.
Ak sa často zobúdzate o 3. ráno, môže to byť kofeínom, ktorý si neviete odpustiť ani večer, alebo niečím mysterióznejším.
Zdroj: Shutterstock

Nevysvetliteľné zmeny teploty

Ak vám náhle po chrbte prebehne chlad a zdá sa vám, akoby zrazu klesla teplota, môže to naznačovať prítomnosť duchov. Hancock tvrdí, že pri tom pociťujete zimomriavky a zdá sa vám, akoby za vami niekto stál. Toto platí aj keď máte zvláštny pocit, keď do izby vstúpite.

Čo sa s tým dá robiť?

1. Povedzte duši, aby odišla. Prejavte svoj rešpekt, ale trvajte na tom, že teraz tam bývate vy a vaša rodina. Naznačte, že si ceníte všetko, čo na dome predchádzajúci majiteľ spravil a budete ho renovovať citlivo s ohľadom na jeho prácu.

2. Ak ste veriaci, nechajte si dom požehnať. Zaveste na stenu kríž a pokropte miestnosti svätenou vodou. Pomáhajú aj krištáľ či soľ.

3. Negatívne energie vyženie aj šalvia. Môžete vetvičku zapáliť a doslova vydymiť zlé sily z každej miestnosti.

Negatívne energie vyženie aj šalvia.
Negatívne energie vyženie aj šalvia.
Zdroj: Shutterstock