Práve keď máte pocit, že ste narazili na dno, všetko začína do seba zapadať presne tak, aby ste sa mohli znova odraziť. Tu je 5 dôležitých signálov, že váš život sa čoskoro zvrtne k lepšiemu.

1. Všetko vás vytáča

Všimli ste si na sebe, že v ostatnom čase vás vie nahnevať čoraz viac vecí? Vrčíte na ľudí, trieskate dvermi – aj keď nie naozaj, tak aspoň máte sto chutí to urobiť? Vec sa má tak, že za vaším hnevom nie je žiaden konkrétny dôvod. Dôvodom je samotný hnev, ktorý v sebe nosíte. Jeho zdrojom je nespokojnosť. Je to pre vás signál, aby ste začali viac skúmať svoje pocity a spravili zásadnú zmenu sama za seba bez čakania na iných.

2. Neviete, ako ďalej

Herec Willem Dafoe povedal vetu: „Najprv sa musíte stratiť, aby ste sa mohli znovu nájsť.“ Aj keď to vyzerá na prvý pohľad hlúpo, je v tom viac pravdy ako si myslíte. Ak máte zrazu pocit, že ste bez cieľa, urobte krok dozadu, získajte odstup a nadhľad a premýšľajte, čo v živote naozaj chcete. Ak sa naladíte na svoje priania, ukážu vám cestu z bludného kruhu.

3. Vyhýbate sa ľuďom

Ak prechádzate ťažkým obdobím, je normálne, že sa z vás stane načas pustovník a nemáte potrebu stretávať sa s ľuďmi. Tráviť čas sama so sebou, aby ste si niektoré veci v sebe ujasnili, je rovnako dôležité, ako byť spoločenská. Aj keď to možno znie depresívne, je to prirodzená súčasť životného rytmu. Stiahnuť sa na čas „do seba“ môže byť veľmi prospešné pre vaše ďalšie smerovanie.

Chcete byť šťastní? Týchto 5 vecí zo svojho života okamžite vypustite.
Chcete byť šťastní? Týchto 5 vecí zo svojho života okamžite vypustite.
Zdroj: Shutterstock

4. Cítite sa neisto

Keď pominie obdobie izolácie, zatúžite spoznávať a skúšať nové veci. Zrazu sa vám zdá všetko veľmi vzrušujúce, ale ešte stále sa cítite trochu neisto a nemotorne a bojíte sa tomu naplno oddať. Aj toto obdobie, keď sa nevyznáte vo vlastných pocitoch, má veľký význam. Znamená to, že ste sa znova otvorili svetu, už len nabrať viac odvahy.

5. Všade samé náhody

Všetko sa deje z nejakého dôvodu! Zrazu si uvedomíte, že sa vám dejú samé krásne veci, až sa vám nechce veriť, že to môže byť pravda. To je jasné znamenie, že vesmír sa pripravuje na váš úspech. Budú k vám prichádzať drobné znamenia v podobe rôznych náhod, ktoré vám potvrdia, že ste na správnej ceste. Jedno z takýchto znamení je číslica 5, ktorá je číslom rovnováhy. Zrazu si ju začnete všímať viac ako inokedy. To je potvrdenie toho, že váš život má správny smer.