Prírodné afrodiziaká nájdete nielen v záhrade, ale aj medzi bežne dostupnými potravinami v kuchyni. Viete, ktoré to sú?

Cesnak

Aj keď sa najčastejšie používa pri chrípke a nachladnutí, vynikajúco funguje aj ako afrodiziakum. Podporuje krvný obeh a prekrvuje pohlavné orgány. Pozor len v prípade, ak užívate lieky na vysoký krvný tlak – cesnak môže ich účinky zvyšovať. Nepríjemný pach potlačte čerstvou petržlenovou vňaťou.

Cesnak
Cesnak
Zdroj: Shutterstock

Korenie

Ak pridáte do jedla mleté korenie, môže to vyvolať erotické chúťky. Korenie údajne zlepšuje aj erekciu, takže je výborné pre mužov, ktorí s tým majú problémy.

Zeler

Mužom dodá silu a zvýši ich potenciu. Okrem toho však dokáže neuveriteľne zvýšiť túžbu... Pretože obsahuje veľmi veľké množstvo horčíka, odporúča sa najmä pre mužov.

Zázvor

Podporuje trávenie, pomáha pri bolestiach hlavy a nachladnutí. No nie sú to jediné účinky, ktoré má. Už v staroveku ho považovali za zdroj lásky. Zvyšuje sexuálnu výkonnosť a u žien citlivosť erotogénnych zón. Zázvorom môžete ochutiť ryžu, šaláty alebo mäso. Používa sa čerstvý aj sušený.

Náš tip: Skúste si sama pripraviť nápoj lásky doma. Nastrúhajte 150 g čerstvého zázvoru a nechajte ho asi 14 dní vylúhovať v 0,5 l vodky. Nakvapkajte 40 kvapiek nápoja do vody či inej tekutiny a roztok vypite. Ponúknite aj partnerovi.

Zázvor
Zázvor
Zdroj: Shutterstock

Klinček

Jeho silica sa pridáva do voňaviek, kúpeľa aj vonných olejov. Má hrejivé účinky a prebúdza zmysly. Klinček môžete zmiešať s cibuľou a cesnakom a pridať k dusenému mäsu a ryži. Okrem zaujímavej večere si užijete vášnivé milovanie.

Klinček
Klinček
Zdroj: Shutterstock

Bazalka

Obľúbená bylinka v kuchyni má zaujímavú chuť a vôňu. Pôsobí antistresovo a zvyšuje chuť do jedla. Zaujímavejšie však v tomto prípade je, že podporuje silu pohlavných orgánov a vyvoláva vášeň.

Bazalka
Bazalka
Zdroj: Shutterstock

Vanilka

Vôňa vanilky je neodolateľná, preto sa často pridáva do najrôznejších jedál. No nepoužíva sa len v klasickej kuchyni, účinkuje aj ako fantastické afrodiziakum, ktoré povzbudzuje a posilňuje. Olej z vanilky sa pridáva do tinktúr. Zvyšuje prežívanie a citlivosť erotogénnych zón. Do tela sa najlepšie dostane formou masáže. Skúste takzvanú partnerskú masáž, pri ktorej masírujete jeden druhého.

Vanilka
Vanilka
Zdroj: Shutterstock

Rozmarín

Dobrý pomocník pre vás aj partnera. Podporuje totiž krvný obeh ako taký a prekrvuje pohlavné orgány. Skvelo sa hodí aj na erotickú masáž. Použite telový olej z rozmarínu hneď po kúpeli a budú sa diať zázraky.

Aké ďalšie rastliny vám pomôžu?

Ginkgo biloba (Ginko dvojlaločné)

Považuje sa za jedno z najúčinnejších afrodiziák. Zvyšuje najmä výkonnosť mužov. Podporuje aj činnosť mozgu.

Ženšen

Pozitívne vplýva na potenciu a sexuálny apetít žien i mužov.

Kotvičník zemný

Bylinka, ktorú odborníci považujú za rastlinnú viagru. Zlepšuje náladu, udržiava psychickú sviežosť a posilňuje libido, u žien aj hladinu estrogénov.

Vedeli ste, že...

... účinnou zložkou arašidov, kešu a vlašských orechov je L-arginín, ktorý obsahujú aj tabletky na zvýšenie potencie?

… čo je dobré pre srdce, je dobré aj pre pohlavné orgány (olivový olej, losos)?

… sex vám zlepšia aj tekvicové semienka, cícer a čili papričky?