Chcete sa zbaviť kíl navyše? Pri výbere tej správnej cesty by ste mali vziať do úvahy črty vašej osobnosti a prispôsobiť im svoj plán.

1. časť horoskopu nájdete tu:

Váhy (23.9. - 21.10.)

Ľudia narodení v znamení Váh milujú a neustále hľadajú rovnováhu a snažia sa ju všade nastoliť. Môžeme medzi nimi nájsť najviac makrobiotikov a vegetariánov.

Práve tým, že stále hľadáte rovnováhu a harmóniu, neustále sa pohybujete v priestore protikladov. Sústredíte sa na jednu vec, potom vzápätí na inú a často sa dostávate do rozporuplných stavov.

Radi to preháňate aj v jedle. Často sa tak nevyhnete sklonom k obezite alebo k cukrovke. Ťažko sa vám hovorí "nie". Problémy s hmotnosťou môžete mať aj kvôli láske ku kulinárstvu. Vhodné sú pre vás všetky vyvážené jedlá s prevahou ovocia a zeleniny. Mäso rybie, kuracie, bravčové, zemiaky, ryža.

Škorpión (22.10. - 21.11.)

Znamenie Škorpióna je veľmi nevyspytateľné a ťažko predvídateľné. Je plné protikladov a skrytých vášní. Ste odvážni, sebavedomí a radi hľadáte nové výzvy. Na jednej strane ste chladní, tvrdí, asketickí, na druhej zmyselní, náruživí.

Svojim vášňam dokážete prepadať až do sebazničenia, rovnako rýchlo sa však viete aj regenerovať. Vaším veľkým zlozvykom je prejedanie. Radšej prasknete, než aby ste nechali niečo na tanieri. Vyberajte si jedlá a doprajte telu to, čo si zaslúži.

Potrebujete tvrdý režim, ktorý vás bude tlačiť až za vaše hranice. Ak ho máte, potom dosiahnete všetko, čo si zmyslíte. Bez režimu sa môžete ľahko stratiť. Ťažké jedlá, ktoré máte v obľube, obohatiťte nutnou dávkou zeleniny - napr. reďkovkou, cibuľou, netučným mäsom, najlepšie rybami, kuracím a podobne.

Strelec (22.11 - 21.12.)

Optimistické a priamočiare znamenie Strelca si veľa starostí s nadváhou či štíhlosťou zvyčajne nerobí. Jednoducho beriete veci také aké sú, a keď sa vám niečo nepáči, tak sa s vierou a pozitívnym prístupom vrhnete do aktivít, ktorými sa to pokúsite zmeniť.

Na jedlo často nemáte jednoducho čas. Obvykle sa stravujete rýchlo a nezdravo. Keď vám jedlo chutí, vždy si pridáte. Keď nie je čas, siahnete po fastfoode.

Zastavte sa a vychutnajte si kvalitné a nutrične vyvážené jedlo. Na začiatok skúste jesť päťkrát denne a hlavne dbajte na pestré raňajky a výdatný obed. Pri pravidelnom stravovaní vás už večer neprepadne vlčí hlad.

Svoje telo by ste mali pravidelne detoxikovať napr. zeleninovou šťavou z mrkvy či červenej repy. Vhodné sú všetky potraviny stimulujúce a čistiace pečeň. Ideálna je pre vás orientálna strava, ktorá obsahuje veľa rýb, orechov, semienok a ryžu.

Kozorožec (22.12. - 19.1.)

Kozorožci sú majstrami sebadisciplíny. Zmeny nie sú nič pre vás, ale na druhej strane ste veľmi sústredení a trpezliví. Dokážete sa naplno sústrediť na svoj cieľ. Ak si niečo zaumienite, zvyčajne to dosiahnete.

Kozorožci sa stretávajú skôr s problémom ako pribrať. Ale ak predsa len máte problémy s nadváhou, stačí sa zamerať na pohyb a pravidelnú stravu. Pri diéte sa musíte veľa hýbať, inak svoj metabolizmus nenaštartujete. Vyberte si šport, ktorý vám nezničí kĺby. Vrhnite sa na plávanie a chôdzu.

Vhodná je pre vás pestrá strava s prevahou ovocia a zeleniny v kombinácii s kuracím mäsom, vajíčkami, cestovinami a ryžou. Vhodné sú polievky.

Vodnár (20.1. - 18.2.)

Vodnári sú individualisti, ktorí milujú všetko nové a netradičné. Neznášajú zväzujúce pravidlá a nudu.

Ste rebelka, ktorá si rada dopraje, a preto je pre vás ťažké držať akúkoľvek diétu. Ak sa teda rozhodnete pre chudnutie, budú vám vyhovovať iné metódy ako tie obvyklé. Radi experimentujete a nachádzate iné cesty. Problém ale máte s dodržiavaním poriadku a rutiny. Podľa hviezd môžete experimentovať s exotickými diétami a zaoberať sa novými alebo netradičnými druhmi športov.

Vhodná je pre vás makrobiotická strava, prednosť by mali mať listová zelenina, ryby, kuracie mäso, vajcia, ryža, zemiaky, jedlá obsahujúce najmä upokojujúci vitamín B.

Ryby (19.2. - 20.3.)

Idealistické, vnímavé a citlivé Ryby majú vďaka svojej osobnosti sklon k nadváhe a priberaniu aj preto, že na seba preberajú problémy druhých, ktoré liečia prejedaním.

Akýkoľvek vnútorný nepokoj alebo rozrušenie sa negatívne odrazí na vašej postave, môže apôsobiť na stravovanie a viesť k nadváhe. Jedlo je pre vás najlepším liekom na depresiu a stres. Potrebujete pozvoľný až relaxačný režim, kedy nevydáte toľko energie. Potom budete v pohode a aj chudnutie vám pôjde ľahšie. Ak vás práve niečo trápi, vyhnite sa náletom na chladničku, namiesto toho si dajte sušené ovocie alebo kúsok kvalitnej horkej čokolády.

Vhodné sú pre vás bohaté zeleninové šaláty, z mäsa plody mora a ryby, kuracie aj hovädzie. Vaše jedlo by malo obsahovať dostatok vlákniny. Nezabúdajte na veľa ovocia vrátane sušeného, doprajte si zeleninu, ryžu a podobne.

1. časť horoskopu nájdete tu: