Rozprávala som sa s dcérou o tomto veľkom probléme, keď sme boli na obede v jednej výbornej reštaurácii. Náhodou šiel okolo šéfkuchár a keď počul, o čom sa rozprávame, pristavil sa pri našom stole a navrhol, že nám prezradí svoj tajný recept, vďaka ktorému schudol 4 kilogramy za mesiac - a to celkom bez cvičenia a hladovania. "To nie je možné!" - spochybňovala som slová mladého štíhleho fešného šéfkuchára. "Určite chodíte do posilňovne a jete len zeleninu!" - vravela som mu neveriacky.

Zázvor podporuje trávenie.
Zázvor podporuje trávenie.
Zdroj: Shutterstock

Ako schudnúť a netrápiť sa

"Viete, čo mi skutočne pomohlo?" - spýtal sa šéfkuchár s potmehúdskym úsmevom na perách. "No to by ma teda naozaj zaujímalo," odpovedala som a čakala na to veľké tajomstvo, ktoré sa nám chystal prezradiť. To, čo povedal, ma ohromilo. Veď je to také jednoduché! A vôbec nie drahé! A môžem si to pripravovať sama každý deň... toľko výhod, naozaj je to také jednoduché? Ale keď to fungovalo šéfkuchárovi, prečo by to nemohlo fungovať aj mne alebo vám?

Škorica pomáha pri látkovej premene.
Škorica pomáha pri látkovej premene.
Zdroj: Shutterstock

Rozhodla som sa to vyskúšať a o šéfkuchárov recept na chudnutie sa podeliť aj s vami. Tu je!

Škoricovo-zázvorový zázračný čaj na chudnutie

healthy tea of ginger mint lemon cinnamon curcuma anis and honey
healthy tea of ginger mint lemon cinnamon curcuma anis and honey
Zdroj: iStockphoto

Potrebujeme:

2 strúčiky škorice, kúsok čerstvého zázvoru (asi 3 cm), 1, 5 l vody.

Ako na to?

Dajte vodu zovrieť a hneď po zovretí do nej vložte škoricové struky a nastrúhaný zázvor. Nechajte lúhovať 20 minút, sceďte a popíjajte po celý deň.

Upozornenie: Pri pití čaju na chudnutie môžete jesť všetko, ale zmenšite si porcie a snažte sa konzumovať čo najmenej sladkostí s bielym cukrom, bieleho pečiva a vyprážaných jedál.

Držím palce!