Žena z Newmarketu, ktorá sa vyhýbala telocvični, dokázala neuveriteľné. Hoci bola štíhla ako prútik, svaly nemala žiadne. Dnes je z nej obdivovaná kulturistka.

Kvôli láske

Cvičiť začala, keď sa presťahovala do Španielska a stretla osobného trénera, 59-ročného Raya, do ktorého sa zaľúbila. Majiteľ posilňovne je dnes jej snúbencom a Pamela, hoci bola štíhla, mala ochabnuté svalstvo. Ray jej poradil, aby pila vaječné bielka. Na začiatku si ich musela miešať s banánmi, aby ich vôbec prehltla.

K zmene ju naštartoval  snúbenec Ray, ktorý sa  živí ako osobný tréner.
K zmene ju naštartoval snúbenec Ray, ktorý sa živí ako osobný tréner.
Zdroj: Northfoto

Zväčšila svoje konfekčné číslo na 40

Nezvyčajná strava premenila jej telo na svalnatú horu – čisté svalstvo tvorí 65 kg hmotnosti. Z čísla 34 sa transformovala na číslo 40. Pamela tvrdí, že iba 20 percent dosiahla cvičením a 80 percent je vďaka 30 vaječným bielkam, ktoré denne vypije.

Zvykla si na ich chuť

„Na začiatku som mala problém dokonca aj s ich vôňou, ale časom som si na ne zvykla,“ vysvetľuje zrelá žena. „Keď mi to Ray navrhol, bola som veľmi skeptická, ale dnes je moja sila ohromujúca.“ Kým nebola na tejto zvláštnej strave, nevedela zdvihnúť ani činku, dnes cvičí s ľahkosťou. Hovorí, že zmes vaječného bielka je ekvivalentom 500 kalórií alebo troch malých jedál denne. „Je to také jednoduché, ale efektívne.“

Cvičí päťkrát do týždňa  po 90 minút a aj tak  tvrdí, že cvičenie sa na  jej zmene podieľa len  v 20 percentách.
Cvičí päťkrát do týždňa po 90 minút a aj tak tvrdí, že cvičenie sa na jej zmene podieľa len v 20 percentách.
Zdroj: Northfoto

Čo ešte kvôli postave robí

Okrem vajíčok Pamela trénuje v posilňovni päť dní v týždni 90 minút a počas víkendov pracuje ako osobná trénerka. Každé ráno si dopraje misku kaše a na večeru má zvyčajne kurací šalát. „Cítim sa vďaka tomu mladá a plná energie,“ tvrdí Pamela, „chcem to robiť po zvyšok svojho života – obaja, ja aj Ray, chceme ostať naozaj aktívni a udržiavať sa fit a zdraví, aj keď starneme.“

Terajšiemu výzoru vďačí práve vajíčkam.
Terajšiemu výzoru vďačí práve vajíčkam.
Zdroj: Northfoto
„Je to také  jednoduché, ale  efektívne.“
„Je to také jednoduché, ale efektívne.“
Zdroj: Northfoto