ĎATEĽ 21. jún - 21. júl

Zdroj: Sergei Grits

Ďateľ má tendenciu byť mimoriadne opatrný k svojmu prostrediu, pretože nechce nikomu ublížiť. Je citlivý a súcitný, hoci to na prvý pohľad nie je vidieť. Mäkké jadro s tvrdou škrupinou. Ak ste však v jeho najbližšom kruhu, v ďateľovi ste našli skutočného priateľa. Stredobodom jeho života je jeho vlastný domov a ľudia, ktorých miluje. Silná potreba byť potrebný robí ďatľa veľmi starostlivým.

To sa odráža aj na jeho partnerských vzťahoch. Každý, kto potrebuje veľa slobody a rád sa túla po svete, je na nesprávnej adrese. Ďatľova láska sa zdá byť bezpodmienečná. Napriek tomu si tento totem vyžaduje veľa spoločného času a blízkosti – najmä fyzickej.

LOSOS 22. júl - 21. august

Zdroj: gettyimages

Indiáni majú najväčší rešpekt pred zvieraťom, ktoré skáče proti prúdu rieky. Ľudia lososy sú preto silné osobnosti so zdravou sebaúctou. Cieľavedomí, nadšení a srdeční. Radi idú až na dno svojich síl a radi si pripisujú zásluhy za to, čo dosiahli. Niekedy prestrelia, takže môžu pôsobiť samoľúbo a dokonca arogantne. Ich ješitnosť ich robí náchylnými na falošné lichôtky.

Kto by odolal silnej charizme lososovej osoby? Berú srdcia útokom, sú vášniví a vytrvalí. Môžu sa naplno oddať pocitu lásky a inšpirovať ním aj partnera. Ten by nemal byť lakomý na komplimenty a obdiv.

MEDVEĎ HNEDÝ 22. august - 21. september

Zdroj: gettyimages

Osoba medveďa hnedého veľa pracuje, je ambiciózna a rozumná. Na všetko má plán a neúnavne sa ním riadi. Napriek mimoriadnym úspechom zostáva pokorný. Má vysoké očakávania od seba aj od svojho okolia a ťažko sa vyrovnáva s neúspechom. Aj s kritikou.

Svoje city má plne pod kontrolou, takže sa s nim vyhnete emocionálnym výbuchom. Osoba medveďa hnedého však nie je emocionálne chladná. V hĺbke duše je teplý a prítulný. Preto potrebuje vo vzťahu dôveryhodného partnera, aby sa mohol otvoriť a nechať sa unášať.