HAVRAN 22. september - 22. október

Zdroj: Milan Kapusta

Havran má spoločenskú povahu a rád pracuje v tíme. Miluje výmenu názorov a harmonickú atmosféru v skupine. Jeho diplomatické schopnosti z neho robia dobrého sprostredkovateľa, ktorý dokáže nájsť spoločnú reč. Má silné pochopenie pre spravodlivosť a vie sa vcítiť do ľudí a ich odlišných názorov. Sociálna disharmónia ho niekedy vyvedie z rovnováhy. Potom potrebuje čas pre seba, aby sa obrátil do svojho vnútra.

Vo vzťahu je havran romantik a idealista. Hľadá dokonalého partnera (spriaznenú dušu), ktorému sa môže natrvalo zaviazať. Keďže nie je veľmi rozhodný, havran sa len ťažko zaviaže k partnerovi.

HAD 23. október - 22. november

V indiánskej kultúre, keďže had zhadzuje kožu, predstavuje obnovu. Hadí ľudia sa dokážu znovu a znovu realizovať, pretože dokážu hodiť minulosť za hlavu a pozitívne vnímajú zmeny. Ich hĺbka pôsobí na niektorých ľudí fascinujúco, zatiaľ čo iných skôr odradí intenzita ich pocitov. Hadí ľudia žijú v extrémoch: nevystačia si takmer s ničím, no na druhej strane milujú luxus a zhýralosť.

Intenzívne pocity prinášajú rýchly milostný vzťah. Každý, kto sa spojí s hadí mužom, sa musí vzdať dominancie a tiež ukázať celú dušu. Tento totem miluje telom a mysľou, a čo je najdôležitejšie, platí uňho všetko alebo nič.

SOVA 23. november - 21. december

Zdroj: Shutterstock

Ostrému zraku sovy nič neunikne. Naopak, je videná len vtedy, keď chce byť videná. O sovích ľuďoch sa hovorí, že majú určitú vnútornú múdrosť. Svoje ciele sledujú dôsledne a nenechajú sa odradiť názormi iných. Skutoční individualisti. Ich bdelý duch potrebuje stále novú potravu – a aby to uspokojili, musia cestovať aj na veľké vzdialenosti. Nevyhýbajú neznámu a dobrodružstvu a sú ochotní riskovať.

Šarmantní a vtipní - soví ľudia majú dobré šance na partnerskom trhu. Koncept vzťahu im však úplne nevyhovuje. Erotika je pre ňu dobrodružstvom, rovnako ako život. Ak sú veci s jej partnerom nudné alebo ak jej vývoj obmedzuje vzťah, jednoducho odletí.