HUS 22. december - 19. január

Zdroj: Shutterstock

Nikto nezvláda výzvy tak sebavedomo ako husí ľudia. Nájde riešenie aj pre zložité úlohy. Jej sila, vytrvalosť a predstavivosť sú v tom veľmi nápomocné. Má dobrú predstavivosť a často je vyzvaná, aby poradila v ťažkých situáciách. Hus sa vo svetle reflektorov necíti tak pohodlne. Radšej pracuje v pozadí a robí malé zázraky v tajnosti.

Na nezaintresovaných zvyčajne hus pôsobí triezvym dojmom, no jej blízki sú pre ňu veľmi dôležití. Často udržiava priateľstvá, ktoré trvajú roky. Búrlivé emocionálne výbuchy nie sú jej šálkou kávy. Hľadá trvalé, stabilné vzťahy, spolieha sa na dôveru a intimitu v párovom vzťahu. Ona sama je spoľahlivá a lojálna.

VYDRA 20. január - 18. február

Zdroj: Shutterstock

Vydre, ktorá rada pracuje pre dobro všetkých, leží na srdci rovnosť a sloboda. Zvyčajne preberá viac úloh, ako môže urobiť, len aby mohla prispieť. Zdá sa, že čas jej uniká pomedzi prsty a stále má toľko nápadov, ktoré by chcela zrealizovať. Rada sa o to podelí aj v skupine, pretože je pre ňu dôležitá družnosť. Jej kreatívne nápady a odhodlanie sú nanajvýš cenené.

Kreatívna ostáva aj pod perinami. Či však z milostného vzťahu vznikne dlhodobý vzťah, sa uvidí. Vydra v podstate miluje svoju slobodu a spolieha sa viac na intelektuálnu výmenu názorov ako na hlboké city.

VLK 19. február - 20. marec

Zdroj: Shutterstock

Pre domorodých Američanov bol vlk duchovným učiteľom a sprievodcom. Vlčí ľudia sú intuitívni, citliví a takmer jasnovidní. Sú súcitní a chcú byť blízko ľudí – je to svorkové zviera. Na druhej strane potrebuje aj svoje teritórium, takže dostatok priestoru pre seba. Vlčí ľudia vedia prejavovať city a pôsobia sympaticky. No keď treba, dokážu aj hrýzť.

Vlčí ľudia investujú do svojich vzťahov a rodín viac času a energie ako ostatní. Hodiny spolužitia v partnerskom vzťahu sú zmyselné a plné vášne. Koniec koncov, partnerstvo by malo trvať predsa večne. Tento cieľ však často nie je reálny, no vlk je idealista.