Koniec apríla bude o niečo pokojnejší, než predchádzajúce stresujúce obdobie. Dôvodom bude to, že sme si už na aktuálnu situáciu zvykli, preto je pravdepodobné, že nás už nič neprekvapí. Naďalej však bude dôležité, aby sme zostali vedomí a pozorne sledovali všetko, čo sa okolo nás deje.

 

Zmeny, ktoré nastanú v apríli, budeme všetci vnímať najmä vo svojom vnútri. Našťastie sa budeme cítiť oveľa lepšie a začneme byť o niečo optimistickejší. V apríli sa očakáva šesť dôležitých astrálnych udalostí, ktoré ovplyvnia naše životy.

Čo nás čaká v apríli?
Čo nás čaká v apríli?
Zdroj: Shutterstock

Zlepší sa nám nálada, smútok sa zmierni

Prvou astrálnou udalosťou bude vstup Venuše do znamenia Blížencov večer 3. apríla. Bude to pozitívna zmena. Pomôže nám otvoriť sa druhým, trochu viac komunikovať s okolím. Dostaneme sa bližšie k ľuďom, na ktorých nám záleží, opäť nadviažeme aj širšie vzťahy, ktoré sme v posledných týždňoch zúžili len na najbližšiu rodinu. Budeme sa viac rozprávať, obnovíme spojenie aj s priateľmi, kolegami, susedmi.

Venuša je v Blížencoch veľmi hravá, má sklony k flirtovaniu, vtipkovaniu, k malým lžiam. Vyhýbajme sa prázdnym sľubom, teraz ich aj tak nikto nesplní. Humor dostane oveľa dôležitejšiu úlohu v našich životoch, budeme sa častejšie usmievať, môžeme si vychutnávať hlboké rozhovory s blízkymi, prečítať si zábavnú knihu, pozrieť vtipný film. Každému sa zlepší nálada, smútok sa zmierni.

Čo nás čaká v apríli?
Čo nás čaká v apríli?
Zdroj: Shutterstock

Nové pravidlá

8. apríla sa bude Mesiac v splne nachádzať v znamení Váh. Bude to veľmi dynamický okamih. Uzatvorí určitý časový úsek, ktorý sa spájal s peniazmi, hmotnými vecami a prácou. Pravdepodobne sa začneme riadiť novými pravidlami, zmení sa náš postoj k pracovným povinnostiam. Zmeny v práci a v pracovných podmienkach sa nevyhnú väčšine z nás. Naše životy ovplyvňoval v posledných mesiacoch ascendent v znamení Rýb. Priniesol so sebou zmeny vo svete, ktoré nás prinútili čeliť veľkému zdravotnému problému.

Čo nás čaká v apríli?
Čo nás čaká v apríli?
Zdroj: Shutterstock

Nebezpečný okamih

Merkúr sa tiež nachádza v Rybách spolu s Neptúnom, ktorý vytvára ilúzie a zmätok. Toto obdobie sa skončí 8. apríla, keď nastane spln. Bude to nebezpečný okamih, na prvý pohľad sa nám totiž bude zdať, že sa veci začali riešiť a môžeme vstúpiť do celkom nového obdobia, ale ešte stále to bude iba ilúzia. Áno, zbavíme sa temnoty, hmly a tieňov, ktoré priniesli Ryby, Merkúr a Neptún, ale...

Čo nás čaká v apríli?
Čo nás čaká v apríli?
Zdroj: Shutterstock

Môže nastať chaos

Merkúr vstúpi 8. apríla do znamenia Barana, stretne sa so Slnkom a Čiernym Mesiacom. Dynamický Baran nás núti k agresívnejšej, rýchlejšej komunikácii, nepremysleným rozhodnutiam, impulzívnym činom. Môže nastať chaos. Budeme sa riadiť nevysvetliteľnými vnútornými popudmi. Bude to trvať do 27. apríla, kedy Merkúr vstúpi do znamenia Býka. Bude to rýchla a hlučná cesta, ktorá presmeruje naše myšlienky inde, naša pozornosť sa zameria na nové problémy. Táto rýchla zmena však v našich dušiach zanechá stopy smútku a nepochopenia.

Čo nás čaká v apríli?
Čo nás čaká v apríli?
Zdroj: Shutterstock

Na toto znamenie si dajte veľký pozor

Slnko sa 19. apríla pripojí k Uránu v znamení Býka. Prídu nové prekvapenia, najmä pre Býkov, ale ovplyvní to aj iné znamenia. Ľudia narodení v Býkovi budú plní energie. Mali by sme ich pozorne sledovať a dať si na nich pozor, pretože budú cítiť neovládateľnú túžbu, aby pohli horami. Výsledok bude dvojaký. Na jednej strane to prinesie postup vpred, pokrok. Na druhej strane ale budú stáť konzervatívne riešenia, ktoré sa vzdialia od potrieb moderného sveta.

Od 27. apríla sa do znamenia Býka presunie aj Merkúr. Bude nám pomáhať pri získavaní peňazí, materiálnych vecí, pri rozvíjaní lepšej komunikácie a empatie.

23. apríla nastane nov, ktorý naštartuje nové spoločenské obdobie. Dôraz sa bude klásť na individualitu, osobnostný rozvoj, ale aj na rozvoj tímu a ľudstva ako celku. Bude ťažké nájsť správnu cestu, ale vďaka poctivej práci, vzájomnej pozornosti a starostlivosti sa to môže podariť. Ak budeme úprimne túžiť po lepšej budúcnosti, nič nebude nemožné. Nastanú veľké celoštátne zmeny v oblasti práce, ale aj v zdravotníctve.

Čo nás čaká v apríli?
Čo nás čaká v apríli?
Zdroj: Shutterstock

Toto zmizne bez stopy

25. apríla sa Pluto presunie do znamenia Kozorožca. Opäť nastanú zmeny. Všetko, čo prestane spoločenstvu vyhovovať, sa zastaví, prípadne sa inak prispôsobí potrebám moderného človeka. Čo už nebude pre ľudí dobré a užitočné, to bez stopy zmizne.

Ak by sme to celé zhrnuli, apríl nám prinesie dobre viditeľné, hlboké, dokonca až radikálne životné zmeny - nebudú sa týkať iba jednotlivcov, ale celej spoločnosti. Bude dôležité racionálne premýšľať, všetko si dobre zvážiť a nájsť správnu cestu.

Na prvý pohľad sa zdá, že to bude bolestivý proces, ale ľudstvo sa vždy vyvíjalo za cenu bolesti, strát a odopierania. Stojíme pred výnimočnými okamihmi v histórii Zeme a slnečnej sústavy. Od každého z nás závisí, ako k tomuto procesu prispejeme, aby sme to spoločne zvládli.

Čo nás čaká v apríli?
Čo nás čaká v apríli?
Zdroj: Shutterstock