Teória vraví, že ich máme presne sedem. Tieto základné čak­ry majú priamy vplyv na energiu, kto­rú vyžarujeme.

O čo ide?
Čakry sú centrá energie, ktoré sa však líšia podľa pohlavia. Ich úlohou v organizme je prepájať vedomie s telom. Funkcie a správanie čakier sa líšia podľa toho, či ide o mužského jedinca alebo o ženu. Tieto energie sa napriek tomu, že sa od seba líšia, vedia veľmi príjemne dopĺňať a kombinovať. A práve to pomáha určiť, či sa k niekomu hodíte alebo nie.

Zdroj: shutterstock

Akú energiu má vaša čakra?
Niektoré čakry majú vo vzťahu dôležitý význam. Môžu totiž za to, že sa s partnerom vzájomne priťahujete, páčite sa jeden druhému, ťahá vás to k sebe a ste si sympatickí. Taká je i čakra príťažlivosti, ktorej existujú hneď dva typy. Čak­ry s protichodnou energiou, ktoré sa navzájom dopĺňajú, alebo, naopak, čakry s rovnakou alebo veľmi podobnou energiou môžu byť ako dva magnety. Či už má váš vyvolený odlišnú alebo rovnakú energiu, chémia medzi vami môže veľmi dobre fungovať, ale treba rozlišovať, či ide o čakru so submisívnou alebo s dominantnou energiou.

Protichodná príťažlivosť
Ak ste natrafili na muža s dominantnou energiou, ktorá vás priťahuje, je veľmi pravdepodobné, že tá vaša je o niečo poddajnejšia. K takému spriazneniu dochádza pomerne často. Kombinácia ľudí, keď jeden má výrazné a aktívne čakry a druhý je, naopak, submisívny, funguje v láske a vo vzťahoch veľmi dobre. Ak sa vám páči niekto, kto je oproti vám rázny a výrečný, alebo, naopak, pokukujete po hanblivom a nenápadnom partnerovi, pretože rada máte hlavné slovo, je veľká šanca, že to bude fungovať navždy.

Skvele sa dopĺňajú
Ide o nádejné, veľmi silné a kompatibilné spojenie energií. V tomto prípade skutočne platí príslovie, že protiklady sa priťahujú. Takáto kombinácia jedincov vo vzťahu môže byť ako jin a jang – bu­dete sa od seba učiť, prijmete slabšie i silnejšie stránky toho druhého a okrem toho sa budete pekne dopĺňať. Príťažlivosť je medzi protichodnými energiami na najvyššej možnej úrovni.

Zdroj: Shutterstock

Rovnaká príťažlivosť
Občas možno stretnúť aj identicky naladeného partnera. Takéto dvojice mávajú rovnaké alebo aspoň veľmi podobné čak­ry. Okrem rovnakého temperamentu ich obvykle zbližujú podobné názory a záujmy, niekedy aj vlastnosti či nálady. Spoločná energia takýchto partnerov býva dvakrát taká silná, keď sú spolu. Zaľúbenci si väčšinou rozumejú aj bez slov, pretože ľahko chápu toho druhého vďaka rovnakej energii a vnútornému nastaveniu. Všetko navyše pomáha dôvere a vzájomnej komunikácii. Páry s rovnakými čakrami sa cítia v prítomnosti druhého v bezpečí a nachádzajú pre seba vzájomné pochopenie.

Zdroj: shutterstock

Problémy v raji
Komplikácie môžu nastať vtedy, keď vzájomná energia začne stagnovať a prestane rásť. V takom prípade môžete začať zažívať vzájomné pocity frustrácie a neuspokojenia jeden z druhého. Niekedy si tieto dve podobné energie zase môžu konkurovať, čím môže dôjsť k narušeniu rovnováhy vo vzťahu. Takéto situácie sa potom prejavia vo vzťahu deštruktívne.

Fotky k článku nájdete v našej galérii