Baran (21. 3. – 20. 4.) Zemolez
Zemolez bude energeticky dobre rezonovať práve s Baranmi. Farba jeho kvetu zodpovedá ohnivej osobnosti tohto znamenia.

Zdroj: shutterstock

Býk (21. 4. – 21. 5.) Mak
Rovnako ako kvet maku, aj Býk si stojí za svojím, a to najmä v záležitostiach, pre ktoré zahorí vášňou, a rovnako ako mak vyžaruje krásu a pozitivitu.

Zdroj: shutterstock

Blíženci (22. 5. – 21. 6.) Levanduľa
Tento kvet je dokonalým darčekom k narodeninám pre jedinečných Blížencov, ktorí navyše ocenia jeho opojnú vôňu a zdravotné benefity.

Zdroj: shutterstock

Rak (22. 6. – 22. 7.) Biela ruža
Pre jemnú povahu Rakov sú dokonalé biele ruže, ktoré sú elegantné, jemné a všeobecne zbožňované. Biele ruže sú symbolom čistoty a nevinnosti, podobne ako citlivá povaha Raka. Ale rovnako ako ruža, aj Raci majú svoje tŕne.

Zdroj: shutterstock

Lev (23. 7. – 23. 8.) Slnečnica
Slnečnica rada obracia svoju tvár k slnku a úplne rovnako to robí Lev. Nehanbí sa, keď vystúpi na výslnie, a túži sa stať stredobodom pozornosti.

Zdroj: shutterstock

Panna (24. 8. – 23. 9.) Iskerník
Tak ako krásny iskerník, aj Panny milujú organizovanosť a čistotu. Iskerník symbolizuje úhľadnosť vďaka svojej prepracovanej štruktúre a dizajnu.

Zdroj: shutterstock

Váhy (24. 9. – 23. 10.) Ruže
Ruže ako symbol mieru a lásky skvele dopĺňajú zmysel Váh pre spravodlivosť a dobro a zlo. Váhy bez problémov splynú s akoukoľvek spoločnosťou, pretože ich pokojné správanie každému ľahko vykúzli úsmev na tvári, podobne ako ruža.

Zdroj: shutterstock

Škorpión (24. 10. – 22. 11.) Muškát
Tieto symetrické päťlisté kvety rastú v tesných trsoch, tak ako Škorpióni si okolo seba udržujú malý okruh blízkych priateľov a rodiny. Tým Škorpión dovolí, aby spoznali jeho citlivejšiu stránku.

Zdroj: shutterstock

Strelec (23. 11. – 21. 12.) Klinček
Je symbolom lásky, pretože býva najtrvanlivejším kvetom v kytici. Strelci majú dobrodružnú povahu rovnako ako klinčeky, ktoré pôsobia nežne, ale vydržia toho veľa.

Zdroj: shutterstock

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.) Sirôtka
Sirôtky sú odolné a môžu prežiť dokonca v mrazivých podmienkach. Rovnako aj Kozorožci sú pevným a neoblomným znamením. Húževnatosť je ich silná stránka.

Zdroj: shutterstock

Vodnár (21. 1. – 19. 2.) Orchidea
Prirodzene silná, napriek tomu jemne vyzerajúca kvetina je dokonalou rastlinou pre Vodnárov. Exotický tvar kvetu ladí s excentrickou osobnosťou Vodnára.

Zdroj: shutterstock

Ryby (20. 2. – 20. 3.) Lekno
Ich životný postoj je podobný prostrediu lekien. Plytké rybníky, jazerá a okraje pomaly tečúcich potokov. Očarujúce Ryby sú na tom podobne, idú s prúdom pomaly, ale iste.

Zdroj: shutterstock