Určite všetci poznajú zvyk, keď sa počas štedrej večere prekrajuje jabĺčko. Všetci očakávajú v jeho strede hviezdicu. Jablká sú totiž mocným nástrojom domácej mágie a nesmú chýbať na vianočnom stole napríklad ako symbol plodnosti. Môžete nimi vytvoriť aj silné ochranné kúzlo.

Odvráťte hrozbu

Ak vám niekto stále ubližuje, možno i neznámy človek, môžete tomu zabrániť pomocou ochrannej mágie. Do dlhej ihly navlečte zelenú niť a potom ju namočte do slanej vody zmiešanej s rozdrveným korením. Vezmite jablko do ľavej ruky a päťkrát ho prešite zo strany na stranu. Pritom celý čas vyslovujte čarovnú formulku: „Spravodlivosť tebe šijem, jablkom ja ťa bijem.“ Jablko potom vložte do kovovej nádoby s octom. Zakopte ho ešte pred západom slnka, ideálne na kopci. O tomto rituáli nikomu nehovorte.

Odvráťte hrozbu
Zdroj: shutterstock

Šupinka z kapra

Rybie šupiny sú symbolom bohatstva, preto sa pred večerou umiestňujú pod taniere, držia v dlani alebo dávajú do peňaženky. No ak chcete ich kúzelnú moc podporiť, môžete pripraviť malý rituál.

Šupinka z kapra
Zdroj: shutterstock

Pritiahnite si financie

Zo sviečok vytvorte magický kruh a do jeho stredu položte misku. Do nej dajte bazalku, harmanček, klinčeky, škoricu a šupinku z kapra. Obsah v miske zapáľte. V ruke pritom pevne držte mincu s mandľou. Pozerajte do misky s horiacou šupinou a bylinkami. Predstavujte si prospech, ktorý si prajete, napríklad zaplatené dlhy, veci, ktoré potrebujete kúpiť, splatenie hypotéky alebo zvýšenie platu. Keď obsah v miske prestane tlieť, hoďte do nej mincu a zjedzte mandľu. Na záver obsah misky zakopte do zeme aj s mincou. Nečakajte však, že sa znenazdania za oknom objaví hrniec zlata. Môže však prísť výhodná ponuka zamestnania, dar alebo výhra.

Nový začiatok

Sneh je vďaka svojej bielej farbe v mágii symbolom čistoty a nových začiatkov. Ak na Štedrý deň nasneží, máte možnosť zbaviť sa nepriateľstva, ubíjajúceho alebo chladného vzťahu či toxického človeka vo svojom okolí. Napíšte na papierik meno osoby, od ktorej sa chcete oslobodiť. Položte ho na tanierik, zakryte snehom a posypte trochou práškového cukru. Počkajte, kým sa sneh roztopí, a vzťah, ktorý vás ničil, sa rozplynie tak, ako sa roztopil sneh na tanieriku.

Nový začiatok
Zdroj: shutterstock

Čarovné stužky pre šťastie

Ak netúžite po peniazoch ani láske, ale po celkovom šťastí, vezmite ráno na Štedrý deň do rúk deväť farebných stužiek. Tri červené pre lásku a vášeň, tri žlté pre úspech a hojnosť a tri zelené pre zdravie a pokoj. Z nich potom pomaly splietajte vrkoč a pritom myslite na to, čo by ste si z celého srdca priali, aby sa vám splnilo. Vrkoč noste stále pri sebe, a to až do večera. Pred tým, ako si sadnete za štedrovečerný stôl, ho zaveste na stromček a nechajte ho tam takto až do Troch kráľov. Potom ho môžete zvesiť a ostáva len čakať, či bolo vaše kúzlenie úspešné.