Čínsky nový rok nezačína ako ten náš, ale rok králika začína 23. januára. Teraz je čas, aby ste pripravili svoj príbytok na prílev pozitívnej energie chi. Ako píše Lepšie Bývanie na svojom webe, v obývačke napríklad zásobením priestoru živými rastlinami v črepníkoch. Trendom bude viac oblín, čo je nielen diktát feng šuej, ale aj západných dizajnérov.

Zdroj: Shutterstock

V roku 2023 bude prosperita dôležitejšia než v iné roky a preto si bude obývačka pýtať farby, ktoré ju pritiahnu. V kombinácii s drevom je dobré zvoliť zelenú, modrú a modrozelenú. Plus viac odtieňov fialovej, pretože táto farba symbolizuje práve prosperitu. 

Zdroj: SHUTTERSTOCK

Pokojnú atmosféru aj v roku králika a pritiahnutie dobrej energie do priestoru zabezpečíte v spálni kvalitnými kobercami. Keďže farby roka sú skôr jemnejšie, tak zjemnite aj modrú a pridajte svetlozelenú, ktoré by  mali krásne fungovať v tandeme s rokom králika. Zamerajte sa na to, aby ste ich viac používali vo forme posteľných prikrývok a vankúšov.

Zdroj: Shutterstock

Tiež zemské tóny a použitie keramiky môžu prilákať pozitívnu energiu, vďaka čomu bude váš život stabilnejší a budete sa tešiť dobrému zdraviu. Ak bude kúpeľňa nielen centrom hygieny, ale aj relaxu a príjemného wellness, tak v roku 2023 odborníci na feng šuej podporujú používanie prútia a používanie svetlých a teplých odtieňov, ako je svetlomodrá, tyrkysová modrá, zelená, broskyňová, ružová, biela, krémovo biela a žltá. Odporúča sa použitie oválnych zrkadiel a jemné osvetlenie. Takto budete mať príjemný rok zaručený.

Zdroj: Shutterstock

Kde inde by ste ich mali pestovať, ak nie práve v kuchynskom priestore. Rastliny v kvetináčoch a dostatok prirodzeného svetla zaručujú prosperitu, ktorá si s vami zasadne k stolu. Materiál, ktorý sa v budúcom roku priam pýta do kuchyne je drevo, prútie, bambus a samozrejme viac mikrozeleniny, byliniek a úžitkových rastlín.

Zdroj: Shutterstock

Fotky, ktorými sa môžete inšpirovať nájdete v našej galérii