V živote nie je dôležité len vaše znamenie, v ktorom ste sa narodili, ale aj konkrétny deň v týždni. Okrem toho na vás vplývajú ostatné dni silou planét. Každý zo siedmich dní má totiž vlastný energetický potenciál riadený planétami. Viete, ktorý deň sa hodí na podpisovanie zmlúv, upratovanie, finančné aktivity či ničnerobenie?

Pondelok

V pondelok vládne Mesiac, ktorý možno poznáte ako emocionálne teleso. Je spojený s mesačnými cyklami ženy. Ak ste sa narodili počas pondelka, môžete očakávať zvýšené emócie, nálady, silnejšiu intuíciu. Ideálne činnosti: Je to skvelý deň na meditáciu, analyzovanie snov, relax a spánok. Je to tiež vhodný deň na organizovanie stretnutí s priateľmi či rodinou.

Utorok

Tento deň je pod vplyvom Marsu. Utorok je preto deň sily, s ktorou treba počítať. Zvyšuje sa pocit produktivity, efektivity a konkurencie. Je ideálny na to, aby ste posunuli vpred napríklad svoju kariéru. Ideálne činnosti: V utorok upratujte, premýšľajte o nových nápadoch, cvičte a dožeňte prípadné resty z minulých týždňov. 

Zdroj: shutterstock

Streda

Merkúr je komunikačná planéta a ovláda stredu. Spája všetky dni v týždni, pretože sa nachádza priamo uprostred. Vďaka tomu je streda skvelá na všetky komunikačné aktivity. Ideálne činnosti: V stredu si vybavte hovory, schôdzky a e-maily.  Astrológovia niekedy strede hovoria „sieťový server týždňa“. Je vhodná na podpisovanie zmlúv, výlety a cestovanie.

Štvrtok

Spolu s utorkom je tento deň jedným z najproduktívnejších v týždni. Ak ste sa narodili vo štvrtok, ste pod vplyvom Jupitera. Ten dáva štvrtku energiu. Ideálne činnosti: Je najlepší na sociálne aktivity. Štvrtky sú tiež ideálne na riešenie finančných záležitostí či problémov v práci.

Zdroj: Shutterstock

Piatok

Obľúbený koniec pracovného týždňa a začiatok víkendu, teda piatok, patrí Venuši. Tá je o láske, spojení, spolužití, pohodlí, zmyselnosti a vášni. Ideálne činnosti: Ak hľadáte lásku, tak počas tohto dňa. Ak váš vzťah potrebuje reštart, vrhnite sa do toho v piatok, pretože je dokonalým na vyjadrenie lásky partnerovi alebo členovi rodiny.

Sobota

Tie, ktoré sa narodili v sobotu, majú najčastejšie v tento deň pocit, že musia za každú cenu robiť nejaké domáce práce. To preto, lebo sobota je pod vplyvom Saturnu, ktorý so sebou nesie prísnu a produktívnu energiu. Ideálne činnosti: Urobte zo soboty deň, keď si naplánujete celý budúci týždeň. Je to však aj skvelý deň na dokončovanie nevybavených pracovných úloh. Inak je tiež vhodné, aby ste tento deň venovali svojim starším príbuzným a odpočívali.

Nedeľa

Nedeľa je vnímaná ako deň odpočinku. V skutočnosti je dňom, keď sa môžete vyhrievať v teple a žiare Slnka, pretože je pod jeho vplyvom. Úplne rovnako sa budú cítiť tie z vás, ktoré sú „nedeľniatka“. Je to deň v týždni, keď sa cítite najlepšie. Ideálne činnosti: Je to čas na spojenie s priateľmi a rodinou, delenie sa o dojmy z uplynulého týždňa. Zároveň však relaxujte a odpočívajte. Je to aj super deň pre tie z vás, ktoré majú rady záhradkárčenie, nakupovanie a varenie.