Lucia sa pýta: Vyhráža sa, že odíde, ako ho zastaviť?

S manželom sme prežili viacero rokov, keď to nebolo bohvieaké a mali sme zložité obdobie aj medzi sebou. Či už ja alebo on, navzájom sme sa pod tlakom situácie striedavo takmer rozvádzali a zase dávali dohromady. Potom sa to zlepšilo a mali sme aj s deťmi fantastické časy, keď bolo dostatok peňazí aj lásky. Keď deti odišli, zase sa to ako keby pokazilo. Nie je to tak vždy, ale stáva sa, že keď sa dostane do stresu, tak sa opäť vyhráža tým, že odíde. Myslela som si, že takéto niečo už máme za sebou. Keď má za sebou podobný výstup, tak sa potom nejaký čas kajá a robí dobrotu. Moja trpezlivosť však má tiež svoje hranice. Čo sa s tým dá robiť?

Veštkyňa odpovedá: Nezmeníte ho, ale môžete inak reagovať

Povahu človeka zásadne neprerobíte. Ak bol taký predtým, tak sa opäť vrátil do starých koľají. Vy ste už možno určitým spôsobom "dospeli”, on ešte nie. Je málo pravdepodobné, že sa niečo ešte zmení, môže sa to skôr zhoršovať ako zlepšovať. Na zásadné konflikty však treba dvoch. Zvyčajne býva jasný aj určitý vzorec správania, ktorý takúto hádku spustí. Snažte sa presne tomu vyhnúť. Reagovať inak ako doposiaľ, inak ako očakáva, inak ako to obvykle robíte. Bude to prekvapením pre neho, ale možno aj pre vás a vytvorí to novú situáciu. Ak ho po podobnej hádke zvyčajne mrzí, že k nej došlo, tak v jadre má dobré úmysly, len zlé reči. Snažte sa stavať na tomto a na tom, čo je vo vašom živote pozitívne. Určite sa také veci nájdu.

Napíšte nám! Aj vy máte problém, s ktorým si neviete rady?

Opýtajte sa veštkyne na neistú budúcnosť, ktorá vás trápi a pripíšte aj dátum narodenia, aby vás veštkyne lepšie nacítili. Píšte na [email protected] a veštkyne vám odpovedia v našom časopise aj na webe.