Letné prázdniny sa ešte nekončia, lebo mnohé z nás si naplánovali dovolenku na koniec leta. Je jedno, či ideme za hranice našej krajiny, alebo sa rozhodneme spoznávať krásy Slovenska, zakaždým si v duchu prajeme, aby naša cesta dopadla dobre a všetko vyšlo tak, ako má.

Skôr ako vyrazíte

Pre tie z vás, ktoré by si šťastie na cestách chceli predsa len poistiť, existujú rôzne talizmany, rituály a patróni, ktorým sa môžete zveriť do rúk alebo ich požiadať o ochranu. Vďaka letnej mágii a jej ochrane si pritiahnete presne to, čo potrebujete. Každá sa chce vrátiť zdravá späť z ciest domov.

Zdroj: shutterstock

Kúzlo s voskovou guľôčkou

Pred tým, ako si modrú sviečku zapálite, napíšte na ňu svoje iniciály a iniciály tých ľudí, ktorí s vami pôjdu na dovolenku. Následne si ešte z teplého vosku urobte guľôčku, ktorú si doma nalepíte niekde k vchodovým dverám. Kedykoľvek budete vychádzať alebo sa vracať, guľôčky sa dotknite.

Ochranné kúzlo

Ak chcete ochrániť svoj domov pred neželanou návštevou, kým budete na dovolenke, nachystajte si dve sviečky. Napíšte ceruzkou na papier, čo chcete, aby sa splnilo, teda ochrániť svoj domov. Papierik s napísaným prianím zložte tak, aby ste ho mohli postaviť na nehorľavú podložku. Zapáľte okolo neho sviečky z oboch strán. Papierik zapáľte a nechajte zhorieť. Popol dajte do obálky, ktorú potom vyhodíte niekde vonku, mimo svojho domova. Ak papier nezhorí jedným ťahom, je možné, že hrozia nejaké komplikácie, teda napríklad, že sa počas vašej neprítomnosti niekto bude snažiť k vám vlámať.

Zdroj: shutterstock

Talizman šťastia pre cestovateľov

Keď niekam idete, môžete si pripraviť napríklad magické vrecúško s bylinkami do auta. Do vrecúška si môžete dať napríklad bazalku, šalviu, archangeliku, ľubovník, valeriánu. Zlepšiť jeho intenzitu môžete pomocou runy raido, ktorá má za úlohu chrániť cestovateľov. Urobte si ochranný rituál, pri ktorom postupujte takto:
Rituál: Zapáľte dve červené sviečky. Runu si nakreslite na papier a predstavujte si, ako niekam cestujete. Myslite na to, ako v poriadku vyrazíte a v poriadku sa vrátite. Potom sviečky sfúknite a ochranné kúzlo je hotové.