Naučiť sa niektoré rituály a tie „dobré“ kúzla nie je vôbec zložité. Dokážu prebudiť vnútornú silu, stačí sa len sústrediť a otvoriť myseľ i dušu.

Afirmácie

Používate ich v rôznych oblastiach života a možno ani neviete, akú veľkú moc majú. Afirmácie sú opakujúce sa pozitívne vety, vďaka ktorým získate to, čo ste si predsavzali. Sú to kúzla vašich myšlienok. Ak chcete znásobiť silu afirmácie mentálnym a energetickým spôsobom, napíšte svoje priania a požiadavky na kus papiera. Následne ho priložte textom dole do výšky žalúdka na solar plexus a krúživým pohybom ruky zľava doprava prepájajte toto prianie s energetickým telom.

Amulety

Ľudia najčastejšie nosia rôzne prívesky na ochranu napríklad v tvare znamenia zverokruhu, v ktorom sa narodili. Ale amuletom môže byť aj úlomok koralu, kamene, sklené gule, perly, zuby, minerály a liečivé kamene, pazúriky zvierat, pierka, usušený štvorlístok, prívesok v tvare kotvy a iné. Amulety noste na retiazke, ale aj v peňaženke či na zväzku s kľúčmi. Aby bol amulet účinný, je nutné ho časom „nabiť“, napríklad pod tečúcou vodou alebo na mesačnom svetle, ideálne počas splnu.

Zdroj: shutterstock

Dotyky

Dotýkaním môžete nielen získať a načerpať energiu, ale aj ju prenášať na ostatných. Pri dotyku podvedome vnímame tok energie, preto s niektorými ľuďmi vyhľadávame telesný kontakt, zatiaľ čo s druhými si radšej ani nepodáme ruku. Existujú aj nepriame magické dotyky. Na ovplyvnenie osôb alebo priestorov sa používajú dotyky s predmetmi. Ako? Kým niekam vstúpite, pohlaďte kľučku na dverách, aby ste vopred získali kontakt s tým, za kým idete. Takto zistíte, či sa s ním vôbec chcete stretnúť. Môžete sa dotýkať múrov, predmetov v miestnosti či fotografií ľudí. Energia, na ktorú sa napojíte, bude takto citeľná prostredníctvom vašich rúk.

Korene stromov

Zdroj: shutterstock

Korene stromov v sebe skrývajú silu, ktorá sa v bielej mágii považuje za prostriedok zastrašujúci zlé bytosti. Ak chcete zničiť tienisté energie, stačí spáliť časť koreňa a dym ich odnesie preč. Do kameninovej nádoby vložte šalviu, živicu a kúsok z koreňa stromu. Na chvíľu ich zapáľte a potom hneď uhaste. Dymom vyženiete z domu všetky zlé sily. Negatívnu energiu odoženú aj časti koreňov, ktoré postavíte pred vchodové dvere do príbytku.

Prstene

Zdroj: shutterstock

Tento znak večnosti symbolizuje kruh bez konca a začiatku. Prstene, ktoré na sebe majú symbol planéty, minerály alebo magické či liečivé kamene, zaisťujú ochranu pred silami, ktorým sme vystavené každý deň pri stretávaní sa s mnohými ľuďmi. Ak chcete uchrániť svoju duševnú silu, noste prsteň na ľavom malíčku. Prsteň na ľavom prstenníku spája srdce a dušu a posilní vaše emócie. Prsteň zavesený na retiazke okolo krku vás ochráni pred zlom a zlými pohľadmi ľudí a navyše môže fungovať ako kyvadlo, vďaka ktorému získate odpovede na svoje otázky.