Nemusíte byť žiadnou superhrdinkou s mystickými schopnosťami. Určite ste už zažili situáciu, keď ste na niekoho mysleli a v tom momente vám zavolali. Aj takto môže vyzerať telepatia v bežnom živote. S niektorými blízkymi ľuďmi sme totiž myšlienkovo prepojené viac, ako si myslíme.

Dar, ktorý máme všetci

Telepatia je dar, ktorý máme všetci, a telepatické schopnosti vôbec nie sú sci-fi, ale niečo prirodzené a zdedené po našich predkoch. Všetci máme vnútornú schopnosť spojiť sa s iným vedomím a tréningom dokážeme tento dar zdokonaliť. Prepájanie sa pomocou telepatie funguje, akoby ste sa napojili na rádiovú frekvenciu niekoho iného. Každý je vibrujúca energia a každý má schopnosť vysielať množstvo frekvencií. Keď sa dokážeme naladiť na frekvenciu niekoho druhého, dokážeme ho aj telepaticky vnímať.

Dvojičky – typický príklad, ako to funguje

Určite ste už počuli, že dvojičky sú výnimočne prepojené a dokážu spolu komunikovať aj bez slov. Dokážu dokončiť vetu, ktorú začal súrodenec, a v sekunde vycítiť, keď sa s ním či s ňou niečo deje – hoc aj na diaľku. Na tému telepatie u dvojičiek vzniklo množstvo štúdií. Fascinujúci je napríklad príbeh 15-ročných dvojičiek z roku 2009. Gemma, jedna zo sestier, bola v dome na prízemí, keď pocítila náhlu úzkosť. Okamžite vedela, že sa niečo deje s jej sestrou. Vybehla na poschodie, kde ju našla vo vani v bezvedomí po epileptickom záchvate. Vytiahla ju a okamžite začala vykonávať prvú pomoc. Neskôr povedala, že to bol akýsi šiesty zmysel či urgentná správa v jej podvedomí, ktoré ju prinútili vybehnúť hore. A prečo to takto u dvojičiek funguje? Vraj sieť ich vedomia vyzerá podobne a už keď sa narodili, vibrovali na rovnakej úrovni. Ladenie ich „prijímačov“ je teda oveľa jednoduchšie a vysielač sa s prijímačom prepojí rýchlejšie, pretože sú na rovnakej frekvencii.

Dvojičky- typický príklad, ako to funguje
Dvojičky- typický príklad, ako to funguje
Zdroj: shutterstock

Čo to vlastne je

Telepatia je mimozmyslová forma komunikácie, keď dokážete prijímať myšlienky a pocity inej osoby bez toho, aby vám o nich hovorila. A je celkom jedno, aká diaľka vás delí. Aké formy telepatie existujú?
Čítanie – Načúvanie alebo vycítenie toho, čo sa deje v mysli niekoho iného.
Komunikácia – Priama komunikácia s niekým bez použitia slov.
Otlačky – Vkladanie čohosi do mysle iného – môže to byť myšlienka, slovo, dokonca predstava.
Kontrola – Ovplyvňovanie a kontrolovanie myšlienok a činov niekoho iného.

Znaky, že máte telepatické schopnosti

Niekedy to môže byť pocit, predtucha či skutočné využitie telepatických schopností. Hranica je veľmi tenká. Deti sú v používaní telepatie lepšie ako dospelí, lebo viac dôverujú svojim inštinktom. Načúvať by ste mali aj svojim snom, pretože počas spánku sú mozgové vlny na frekvencii, ktorá mnohým informáciám umožňuje prílev dnu. Ako sa ešte môžu prejaviť vaše telepatické schopnosti?

1. Máte zvláštny pocit akoby v treťom oku. Ste náchylná na bolesti hlavy, ktoré sa prejavujú najmä v strede čela? Aj toto môže byť znakom telepatických schopností. Tretie oko je súčasťou systému čakier a je umiestnené medzi obočím. Tŕpnutie, chvenie či napätie v tejto oblasti môžu mať dve príčiny – vaše tretie oko sa zväčšuje alebo práve naberáte telepatickú energiu. Ak sa vám deje práve toto, nemusíte sa obávať. Keď vycibríte svoje schopnosti, tieto pocity ustúpia.
2. Ste empatická. Telepatia je úzko prepojená s empatiou – teda s vcítením sa do pocitov druhých. Empatickí ľudia zvyčajne prijímajú signály a telepati ich dokážu aj vysielať. Ak máte dar empatie, jeho rozvíjaním dokážete cibriť aj svoje telepatické schopnosti.
3. Je vám blízky duchovný svet. Ak vás priťahujú spirituálne praktiky ako meditácia, spájanie sa s predkami či prepájanie so silami prírody, pravdepodobne vo vás čaká na prebudenie aj dar telepatie.
4. Ľahko prekuknete lož. Môže to byť aj majster sveta v pretvárke a klamstve, ale vy okamžite viete, keď niekto nehovorí pravdu alebo zahmlieva. Dokážete sa nevedome napojiť na jeho skutočné myšlienky, a preto ho hneď odhalíte.
5. Dostávate myšlienky od iných. Ak sa vám podarí vycibriť svoje telepatické schopnosti, začnete priamo prijímať myšlienky iných. Môžete ich akoby „počuť“ alebo skrátka mať pocit, že presne viete, na čo daná osoba myslí.
6. Dokážete posielať myšlienkové správy. Telepatia nie je len o tom, že počujete myšlienky ostatných, je aj o tom, že dokážete takúto myšlienku k niekomu vyslať a povzbudiť ho alebo mu niečo odkázať

Ako trénovať

Tak ako trénujeme svaly, aby sa formovali a spevneli, tak to funguje aj s telepatickými schopnosťami. Skúste na to ísť takto.

Naučte sa meditovať
Meditácia je oveľa viac ako len sedenie s prekríženými nohami a opakovanie „óm“. Je to proces, pri ktorom trénujete svoju myseľ koncentrovať sa. Pri meditácii sa učíte „upratať“ svoje rozlietané myšlienky želaným smerom. Keby ste chceli skúšať telepatiu s rozlietanými myšlienkami a „neporiadkom“ v hlave, nebude to fungovať. Je to, akoby ste stáli na jednej strane frekventovanej diaľnice a snažili sa kamarátke na druhej strane niečo dôležité povedať. Vždy vás preruší hluk motora alebo trúbenie. Ani telepatia sa nedá trénovať s neusporiadanými myšlienkami, ktoré vás vláčia, kadiaľ chcú. Úspešné myšlienkové spojenie sa dostaví iba vtedy, keď máte čistú a sústredenú myseľ.

Naučte sa meditovať
Naučte sa meditovať
Zdroj: shutterstock

Určite si svoju silu
Niektorým ide lepšie vysielanie odkazov, iným zase prijímanie. Najlepšie je, keď začnete pracovať s tým, čo vám ide, zdokonalíte to a potom sa vrhnete na to druhé. Aký ste typ, najľahšie zistíte podľa tejto pomôcky. Ak zdvíhate často telefón so slovami: „Práve som na teba myslela,“ ste dobrý vysielač. Ak často zavoláte niekomu, kto vám povie, že na vás myslel, ste dobrý prijímač.

Trénujte si prijímanie správ
Toto môže byť celkom zábavná aktivita. Snažte sa uhádnuť, na čo práve niekto blízky, s kým ste v miestnosti, myslí. A žiadne slová! Len vysielanie a prijímanie. Len sa určite nepúšťajte do hry so skeptikom, lebo tam je vibračný blok.

Trénujte si odosielanie správ
Na toto existuje zaujímavé cvičenie. Keď niekoho stretnete na ulici alebo vojdete do miestnosti, pozdravte, zaželajte dobrý deň, usmejte sa alebo zamávajte. Hoci verbálne hovoríte: „Dobrý deň,“ v mysli hovorte: „Dovidenia.“ Sledujte výraz na tvári daného človeka. Ak sa tvári zmätene alebo prekvapene, pravdepodobne zachytil váš odkaz, hoci nič nepovie.

Cvičenie s kartami
Zoberte si balíček kariet a povedzte kamarátke, partnerovi či niekomu blízkemu, aby si vytiahol tri a otočil ich chrbtom nadol. Vy choďte do inej miestnosti. On jednu otočí a bude vám vysielať obraz, aká karta to bola. Vy sa budete snažiť na ňu naladiť a uhádnuť všetky tri. Potom sa vystriedajte.

Cvičenie s kartami
Cvičenie s kartami
Zdroj: shutterstock

Telepatia v láske
Ak niekoho vrúcne milujete, s telepatiou to funguje podobne ako u dvojičiek – s milovanou osobou máte rovnakú úroveň vibrácií. Tu je fascinujúci príbeh prepojenia. V jednu mrazivú noc šla 56-ročná Tracy Granger po úzkej ceste medzi útesmi, keď dostala šmyk a zrútila sa s autom dole svahom. Auto sa prevrátilo a Tracy utrpela ťažké zlomeniny, takže nebola schopná zavolať si pomoc. Vedela, že je na mieste, kde ju tak ľahko nenájdu, a preto sa pokúsila s manželom spojiť telepaticky. Jej manžel vycítil, že niečo nie je v poriadku, a ihneď po nej vyhlásili pátranie. Po 9 hodinách ju našli záchranári v bezvedomí a podchladenú. V nemocnici jej, našťastie, dokázali pomôcť. Tracy reportérom tvrdila, že za jej záchranu môže práve telepatické spojenie s manželom.

Telepatia v láske
Telepatia v láske
Zdroj: shutterstock