Krásna mexická herečka vyrazila na hory s dcérou Valentínou. Pozrite v galérii, aký výhľad mali z lanovky. Nádhera. A nie je jediná celebrita, ktorá v tomto čase vyhľadáva hory. Aj naša herečka a speváčka Nela Pocisková sa bola nedávno s deťmi lyžovať. Fíha, tí ale vyrástli, pozrite v galérii!

Celebrity sa predbiehajú nielen v drahom oblečení a lyžiarskej výbave, ale aj v tom, aký rezort navštívia. Zimná dovolenka často stojí viac ako tá letná a pre bežných ľudí je čoraz nákladnejšia. Preto sme opýtali vás, ako to vidíte a tu sú odpovede z dvoch protichodných táborov.

Jana ( 42), daňová úradníčka: „Stojí za to niečo si odoprieť, aby sme sa potešili“

Jana si myslí, že sa stále dá lyžovať, ak sa chce...
Zdroj: Shutterstock

Nemyslím si, že lyžovanie je len pre bohatých. Odmalička lyžujem a milujem to. S bratom už tradične chodíme do Tatier, ale aj na menšie kopce na Slovensku. Vždy si nájdeme nejaké dobré lyžiarske stredisko a strávime tam týždeň. Áno, za tie roky sme si založili rodiny a všetko sa finančne zdvojnásobilo aj strojnásobilo. Zvlášť deťom, ktoré rastú, musíte kupovať nové oblečenie aj lyže, ale aj tak nás to baví a radi investujeme. Keďže je to pre nás také dôležité, šetríme na to celý rok a rovnako si kupujeme skipasy na celý rok, aby nás to vyšlo lacnejšie. A môžeme si lyžovačku dopriať počas sezóny aj viackrát. Podľa mňa luxusná dovolenka pri mori stojí rovnako veľa, ak nie viac, a, áno, pre tých, ktorí na to majú, nie je problém ani jedno, ani druhé, my ostatní musíme šetriť. Je čoraz náročnejšie dopriať si to, ale stojí nám za to niečo si odoprieť, aby sme sa potešili lyžovačkou. 

Leona (51), administratívna úradníčka: „Začína byť dostupné len pre tých, ktorí majú nadbytok“

Leona si myslí, že lyžovačka nie je dostupná pre bežného človeka.
Zdroj: Shutterstock

Je to tak. Lyžovanie sa stáva zábavou pre bohatých. Kedysi sme sa spúšťali na lyžiach, ktoré sme zdedili po súrodencoch a kamarátoch, a to na kopčekoch za dedinou. Dnes je to všetko o inom. Lyže, lyžiarky sú investícia, rovnako aj kvalitné oblečenie. A ešte je tu lístok na vlek v lyžiarskom stredisku, ktorý je taký drahý, že často máte chuť spúšťať sa len na kopci za dedinou. Ani sneh už nie je samozrejmosť a za tým pravým treba cestovať čoraz ďalej. Vyraziť autom niekde do Álp v zahraničí už zase niečo stojí. Potom ubytovanie a jedlo, neviem, odkiaľ by na to bežný človek s normálnym platom vzal. Takže lyžovačka, sneh a hory začínajú byť dostupné len pre tých, ktorí majú nadbytok. Bežný človek si rozmyslí, či mu nejaká párdňová zábava stojí za to, aby vyhodil toľké peniaze. To si radšej kúpi niečo do domácnosti, čo bude mať trvalejší charakter. Ale možno niekomu to za to stojí.