Po dvoch rokoch, kedy boli spoločenské akcie zrušené alebo sa mohli konať len v oklieštenom režime, sme sa vrátili konečne do starých koľají a jedným z mnohých podujatí, na ktoré sa môžu ľudia ešte len tešiť, bola aj módna prehliadka priamo na Dunaji. V pondelok 9. mája sa na lodi Harmónia stretli mnohé ženy a predviedli krásne modely. Šou mala názov Plavba za slobodou. A nie náhodou. Je v tom symbolika nielen uvoľnených opatrení, ale aj pripomenutia si konkrétneho dátumu. A prečo na lodi?

"Pre módnu prehliadku na lodi som sa rozhodla kvôli magickému dátumu dňa pred prehliadkou (8. máj, pozn. red.), ktorým bola spomienka víťazstva nad fašizmom. Evokovalo mi to niečo spojené so slobodou. Dávnejšie som sa pohrávala s myšlienkou, aby sa človek postavil na určitú stranu a preto som sa rozhodla plaviť sa "za slobodou" a vizuálne to aj znázorniť. Chcela sú prehliadku niečím ozvláštniť. Plavba po večernom Dunaji, cez večernú Bratislavu je veľmi romantická a chcela som, aby si hostia užili aj iný program," ozrejmila svoje rozhodnutie Andrea Koreňová, organizátorka Prestige fashion event & charity a dizajnérka Sicily style, ktorá mala prehliadku pod palcom so svojím kolegom Patrik Fendrichom.

Nešlo však len o to ukázať ľuďom, aké šaty môžu nájsť u jednotlivých dizajnérov, ale aj sa pomáhalo. Konkrétne 16-ročnému dievčatku, veľkej bojovníčke, ktoré má rado knižky, no sedí na vozíčku a má zdravotný hendikep. "Pomáhalo sa Viktórii Vigašovej. Viky je z Banskej Bystrice a poznáme sa osobne. Trpí detskou obrnou a veľmi jej pomáha liečba, ktorá sa volá Reconvel (bioaktívne peptidové ultrafiltráty, pozn. red.) Samozrejme, neprepláca ju poisťovňa. Ale Viky robí také pokroky, že by bolo možné celkové vyliečenie sa na takých 80%, čím by sa jej mohol dokonale skvalitniť život," povedala Andrea. Hostia na prehliadke mali možnosť pokrok Viky aj vidieť, keď sa za pomoci svojej maminy Janky, dokázala postaviť z vozíčka a urobiť pár krokov. Andrea nám tiež prezradila, že ich charitatívne eventy sú vždy adresné a pomáha sa konkrétnemu človeku.