Po vražde Juraja a Matúša, ktorí patrili k LGBTIQ+ komunite, sa rozprúdila diskusia, či by nepomohlo, keby sa známe tváre priznali k inej orientácii. Jednako by bolo vidno, že mnohé naše idoly, do ktorých sme boli celé roky zaľúbené, majú inú orientáciu a priťahuje ich rovnaké pohlavie.

Napríklad taký idol, ako bol Richard Chamberlain (88) z Vtákov v tŕní, ktorý sa o tom odhodlal  hovoriť až v roku 2003. V roku 1983 sa preslávil ako kňaz a všetky sme ho milovali. Lebo zakázaná láska vždy priťahuje. Jeho však priťahovali chlapi a celé roky to tajil. Až vo svojich memoároch v roku 2003 sa svet dozvedel, že so ženou by žiť nechcel.

Vtáky v tŕní a slávny Richard Chamberlain
Zdroj: MovieStillsDB

Richard povedal, že nebolo možné skôr to povedať. „V našej kultúre je stále obrovské množstvo homofóbie.“ Pre herca, ktorý je na vrchole, vôbec nie je ľahké povedať, že je gay. A je hlúpe si myslieť, že bude prijatý. V Hollywoode je veľa popredných mužov homosexuálov, ale málo z nich to otvorene prizná. Ak chce dostávať dobré úlohy, počká si na dobu, kým ho také priznanie už nijako kariérne neohrozí. Takto vysvetľoval svoje priznanie Richard. Vyzerá to tak, že ani v Amerike to nemajú inak orientovaní ľahké.

Pokračovanie na 2. strane 👉👉👉