Vyzeráte úžasne a pôsobíte stále pozitívne. Zdá sa, že si toto obdobie celkom užívate.

- Ďakujem, mám sa veľmi dobre. Našťastie, pri tomto treťom tehotenstve som nemala žiadne nevoľnosti ani obmedzenia. Ale zasa prišla karanténa, najväčšie obmedzenie pre celý svet. Tak ako všetci sme sa museli naladiť na trochu iný život, ale veľa nám to aj dalo. Zistili sme, že nepotrebujeme až tak veľa nakupovať, mnohých fanúšikov som naučila piecť chlieb v domácich podmienkach, deti namiesto kina trávili čas na hojdačkách a trampolíne.

Mali ste aj horšie dni, keď bolo toho na vás priveľa?

- Tých dní bolo viac. Tým, že boli deti stále doma, čas plynul akoby rýchlejšie a bežné veci, ktoré človek predtým stíhal počas ich pobytu v škole a na krúžkoch, sa odrazu kopili. Až sme museli zaviesť prísny režim a rozvrh dňa, vďaka ktorému deti vedeli, kedy majú online vyučovanie, kedy čas hrať sa vonku a kedy sa majú pripravovať na ďalší deň. Energiu a optimizmus mi dodávalo to, že sme všetci zdraví, a očakávanie príchodu ďalšieho člena našej partie.

Piateho člena rodiny čakajú s radosťou. O mene chlapčeka sa rozhodnú spontánne, hoci majú troch favoritov.
Piateho člena rodiny čakajú s radosťou. O mene chlapčeka sa rozhodnú spontánne, hoci majú troch favoritov.
Zdroj: archív M. Č.

Prvé detičky ste mali ako mladučká mamina. Prežívate toto tehotenstvo s odstupom času inak?

- Pôvodne som si toto tehotenstvo plánovala užiť úplne inak. Vedela som, že môj manžel už bude viac s nami, chcela som navštevovať tehotenské procedúry, masáže, plávanie. Ako rozhľadenejšia žena som chcela každý mesiac vychutnať maximum toho, čo dnešné možnosti ponúkajú. Skutočnosť však bola a je iná a znova ma to iba utvrdilo v mojom dávnom presvedčení, že netreba príliš plánovať. (Smiech.) Ale nemôžem sa sťažovať, tehotenstvo prebieha bez komplikácií a za to som veľmi vďačná.

Toto tehotenstvo som si plánovala užiť úplne inak.
 

Už máte vybraté meno pre dieťatko? Hugo a Zoe sa tešia na súrodenca?

- Mená sme mali pripravené pre dievčatko aj chlapca, keďže sme dlho nevedeli, čo čakáme. Teraz, keď sa už tešíme na chlapčeka, máme tri mená, z ktorých si asi spontánne vyberieme až po pôrode. Deti sa od začiatku tešia na súrodenca, pripravujú mu prekvapenia a Zoe ma presviedča, že mi bude vo všetkom pomáhať. Myslím, že ich bude baviť všetko mu ukazovať a vysvetľovať. Aspoň tých pár rokov do puberty. (Smiech.)