Peter Falk bol ikonickým hercom, ktorý sa preslávil vďaka svojej úlohe v televíznej sérii Columbo. Jeho charakteristický štýl, klobúk, cigara a neodolateľná schopnosť vytáčať zločinov, chytila ​​srdcia divákov po celom svete. No keď prišlo na dedičstvo po tomto slávnom hercovi, rozpútal sa nečakaný spor, ktorý priniesol mnoho kontroverzných udalostí.

Peter Falk zomrel v roku 2011 a zanechal po sebe veľký majetok, ktorý vrátane nehnuteľností a finančných prostriedkov dosiahol miliónovú hodnotu. Práve posledná vôľa sa stala zdrojom sporu medzi jeho manželkou, herečkou Sherou Danese a jeho dcérou Catherine Falk.

Ako to všetko začalo?

Peter bol skvelý herec a napriek tomu, že v mladosti prišiel o oko, sa vedel presadiť a získať meno vo filmovom svete. Svoju postavu Columba mal rád a nehneval sa, že ho všetci s ním spájajú.

Avšak čo sa týka žien, bol skôr plachý a presadiť sa mu podobne ako v herectve, sa nedarilo. Prvýkrát sa oženil v roku 1960, keď už bol známy. Vzal si spolužiačku zo školy a spoločne si adoptovali dve dcéry, Catherine a Jacqueline. Od roku 1968, keď začal točiť úspešný seriál, jeho sláva stúpala a na rodinu mal čoraz menej času. Manželke sa to nepáčilo a v roku 1976 sa rozviedli.

Nezostal dlho sám, o rok na to si vzal herečku Sheru Danese, ktorú stretol v Columbovi. A nevadilo mu ani to, že bola o 22 rokov mladšia. Jeho dcére Catherine sa však macocha nepáčila. Tvrdila, že sa o otca začala zaujímať až keď zistila, že je vážne chorý a šlo jej len o dedičstvo.

V roku 2008 svet obleteli fotografie, ako herec zmätene pobehuje po uliciach. FOTO z tejto udalosti nájdete v GALÉRII! Špekulovala sa o tom, že trpí Alzheimerovou chorobou, čo jeho dcéra následne aj potvrdila. V roku 2009 požiadala súd, aby bol otec zverený do jej starostlivosti. Nezhody medzi ňou a Sherou vrcholili. Tvrdila tiež, že jej Shera bráni, aby sa k otcovi mohla dostať.

Pred jeho smrťou už teda prebiehal súd, kde sa adoptívna dcéra z prvého manželstva a druhá manželka obviňovali, vyťahovali na seba špinu. Ale ani keď herec zomrel, nemal pokoj.

Aj po smrti spory

Shera tvrdila, že Peter Falk dcéru nemal rád a vidno to aj na tom, že ju neuviedol v testamente, no dcéra sa bránila, že testament je z obdobia, keď už otec nemal dobrý úsudok a nebol schopný správne vyhodnotiť situáciu a bol ovplyvnený manipulatívnou Sherou.

Zaplietol sa do toho aj bratranec herca William Falk, ktorý tvrdil, že Peter Falk mal už v roku 2007 podpísaný závet, v ktorej vylučuje manželku zo svojho dedičstva.

Súd sa nakoniec rozhodol v prospech manželky Shery Falk, ktorá tak získala právo na celé dedičstvo a dedičský spor sa uzavrel.

Na náhrobnom kameni...

Ak si myslíte, že spor skončil súdom, vôbec nie... Vzťahy sú totálne narušené a dcéry chceli aspoň to, aby na náhrobnom kameni mal napísané: "Ešte jednu otázku..." - známu vetu z Columba, ktorá ho tak silno vystihovala. Ale manželka Shera bola proti, lebo ona chcela...

To, čo chcela napísať jeho manželka, zistíte v GALÉRII!