Dcéra Radevy Anička prehovorila na pohrebe: Také boli ich POSLEDNÉ Vianoce! Zlomí vám to srdce
6. 2. 2025, 8:50 (aktualizované: 6. 2. 2025, 9:20)

Čo je Breussova diéta?
Breussova diéta, známa aj ako Breussova protirakovinová kúra, je alternatívna forma pôstu, ktorú vytvoril rakúsky prírodný terapeut Rudolf Breuss. Tvrdil, že špeciálna tekutá strava, založená na zeleninových šťavách a bylinkových čajoch, môže pomôcť vyliečiť rakovinu a iné vážne ochorenia. Doteraz však neexistujú vedecké dôkazy, ktoré by potvrdzovali jej účinnosť pri liečbe rakoviny. Naopak, odborníci varujú, že pre onkologických pacientov môže byť nebezpečná, keďže pri boji s chorobou organizmus potrebuje dostatočný príjem živín a energie.

Pred sviatkami sa už necítila dobre
Vďaka svojmu prístupu sa herečke podarilo nad rakovinou zvíťaziť. Bohužiaľ, choroba sa jej po rokoch vrátila.
„Je mi to veľmi ľúto, hoci sa to už dalo očakávať. Pred sviatkami mi volala, čo má robiť, či má ísť na paliatívnu liečbu. Radila sa s mojou manželkou (Daniela Kovárová roky pôsobí ako všeobecná lekárka). Už sme vedeli, že nie je v dobrom stave,“ povedal pre PLUS JEDEN DEŇ herec František Kovár.
Zdroj: Archív NMH
Herečka účinkovala vo viacerých divácky obľúbených seriáloch.
Na tomto zábere ju ani nespoznáte!
Čo je to paliatívna liečba?
Paliatívna starostlivosť je určená pacientom s nevyliečiteľným ochorením v pokročilom alebo terminálnom štádiu. Jej hlavným cieľom je zmierňovať fyzické i psychické utrpenie, ako napríklad bolesť, dýchavičnosť či úzkosť, a zároveň zachovávať pacientovu dôstojnosť. Poskytuje tiež podporu jeho blízkym a usiluje sa udržať čo najvyššiu kvalitu života až do posledných chvíľ.
Zdroj: archiv NMH
Ako by povedal Ladislav Chudík: Opäť sme raz schudobneli pod slnkom. O skvelej herečke a človeku Táni Radeva už musíme hovoriť v minulom čase.
Táto forma starostlivosti zahŕňa lekárske vyšetrenia, diagnostiku, liečbu, ošetrovateľskú pomoc, rehabilitáciu, psychologickú starostlivosť a duchovnú podporu. Môže prebiehať v nemocnici, špecializovanom zariadení alebo aj v domácom prostredí. Cieľom paliatívnej liečby nie je vyliečenie pacienta, ale zabezpečenie komfortu a dôstojných podmienok v záverečnej fáze života.