Milovníci divadla si prišli cez víkend na svoje. V sobotu večer si pod holým nebom užili krásne predstavenia v rámci už tradičného Letného Gala, ktoré  sa ako vždy konalo pred budovou Slovenského národného divadla, píše Pluska. Zúčastnili sa ho všetky tri súbory: opera, balet a činohra a takto spoločne ukončili divadelnú sezónu.

V hľadisku sedeli aj mnohé známe tváre. Alena Heribanová prišla so svojím nemeckým priateľom Konradom Kreutzom a za kultúrou sa vybral aj minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok. Posledné predstavenia tejto sezóny si nedala ujsť ani Marianna Ďurianová (wow, tie šaty! Pozrite si ju v galérii).

Gala začalo opernými áriami, krásnymi skladbami v podaní orchestra a nechýbali ani vystúpenia baletných sólistov. Kolegov prišla podporiť aj herečka Diana Mórová so svojím 15-ročným synom Quidom. A keďže si Didi stráži svoje súkromie, ľudia tak po dlhom čase videli, ako najdôležitejší „muž” jej života už vyrástol.

Po hodinovej pauze začala činoherná časť. Alexander Bárta, Robo Roth, Ondrej Kovaľ či Daniel Fisher predviedli niekoľko pesničiek z predstavenia Kým prídu Stouni. Páni predviedli skvelý výkon a vyslúžili si standing ovation. Herečka Gabika Dzuríková nahlas kričala: „Milujem ťa Robo, milujem ťa Ondro!” vykrikovala z hľadiska. Koncert činohercov sa páčil aj Mórovej synovi. Všetko si natáčal na mobil.

FOTO NÁJDETE V GALÉRII.

Zo synčeka Diany Mórovej už vyrástol veľký chlapec. Talentovaná herečka prezradila týždenníku Život, ako si s ním rozumie.

Ste herečka, ale v prvom rade ste mama syna Quida. Je v takej pravej puberte?

Áno. Bodaj by nebol, musí byť, takže sa javí, že je zdravý jedinec. (Úsmev.) Pri týchto pubertiakoch je podľa mňa dôležité, ako sa s nimi rodičia, najmä v tejto pandémii, rozprávali. Aké dostávajú impulzy od rodičov, aby sa nenudili, aby stále tvorili. Aby nedostávali depresie, aby mali nejakú komunitu ľudí. Pretože oni to veľmi vnímajú… Videla som veľa prípadov, keď mládežníci nechodili do školy a brali rôzne lieky, aby zistili, čo dokážu. Videla som prípady v nemocniciach, keď sa zo zdravých detí stali „závisláci“ od liekov z nudy. Niekedy príde veľké nešťastie. A keďže som to videla, snažila som sa toho svojho zamestnať, aby nemyslel na takéto veci. (Herečka pomáhala počas pandémie v nemocnici u pediatričky, pozn. red.)

Má už nejaké lásky?

Určite má a to je dobré, že má. (Úsmev.)

ŠARM: KRST GINU
Zdroj: EMIL VAŠKO

Aj si od vás pýta nejakú radu?

V tomto si nepýta, ja sa skôr opýtam čo a ako a on mi odpovie. (Úsmev.)

Puberta dokáže s deťmi poriadne zamávať. Je to aj jeho prípad?

Opakuje vety, ktoré poviem, keď som nahnevaná, opakuje ich v takom vtipe. Ale je zaujímavé, že vždy, keď na neho nakričím alebo mu niečo poviem, aj keď je v puberte, poslúchne ma. (Úsmev.)

Prečítajte si aj: