Markizácka reality šou má za sebou ďalší súboj farmárov. V sobotu patril prime-time duelu, v ktorom sa proti sebe postavili fitneska Natália a nechtár Minh. Jeho si blondínka vybrala preto, že ju v daný deň, keď mala zvoliť druhého duelanta, najviac naštval a zároveň Alica povolila aj zmiešané duely. Ešte predtým než sa však uskutočnil prvý mužsko-ženský duel, prišiel na statok hospodár Martin skontrolovať, ako si poradili farmári s úlohami. Tí napokon získali 48 mincí a aj bonus v podobe mäsa, no Martin ostal poriadne sklamaný.

Úlohy boli v podstate dokončené všetky, nedotiahnutých bolo pár chybičiek krásy a práve za tie im hospodár strhol mince. Jednou z úloh bolo aj pripraviť čalamádu, ktorá mu veľmi chutila. Práve pri kontrole tohto splnenia sa okolo kuchyne začal motať Šimon a hovoril farmárke týždňa, či nechce Martinovi povedať o kapuste. Tá bola neskôr značne rozčarovaná z toho, že to Šimon urobil. Kapusta bola v zlom stave už pri predchádzajúcich farmároch týždňa, no teraz už musela s pravdou von. Kvasená kapusta im splesnivela, pretože do nej nedolievali slanú vodu. Na to ich hospodár niekoľkokrát upozorňoval. Ako však poznamenal trefne Michal, všetci sa na to vysrali. "No, škoda jej," skonštatoval hospodár, ktorý ostal veľmi sklamaný. Kapustu im priniesol on svoju, aby mali čo jesť a oni si to vôbec nevážili.

S čalamádou bol spokojný.
Zdroj: TV Markíza

Pri "bonzákovi" Šimonovi ešte ostaneme. Ten sa totiž ešte pred príchodom hospodára jašil s Alex v posteli. Váľali sa jeden po druhom a padli aj odvážne slová lásky. "Ľúbim ťa," vyznal sa Šimon Alex, ktorá však nereagovala okamžite podľa jeho predstáv. Napokon však predsa len povedala: "Aj ja teba." Dokonca už začala hovoriť aj o svadbe. "Svadbu so Šimonom na Farme si viem predstaviť pri prasatách a pri nebezpečnom kohútovi. Samozrejme, že by som tam chcela mať obrovitánsku tortu, aby sme sa všetci najedli," rozhovorila sa Alex. Keď však otázku o farmárskej svadbe dostal Šimon, ich názory sa akosi rozišli. "Svadba na Farme? Tak isto nie. Mne to ani nenapadlo. Ja to chcem hlavne vonku vyskúšať. To bude úplne o dačom inom."

Alex a Šimon si vyznali lásku. Ona už hovorí o svadbe medzi prasatami.
Zdroj: TV Markíza

Neskôr sa už farmári presunuli do duelovej arény, kde ich čakal duel Natálie a Minha. Diváci tak mali možnosť konečne si vychutnať aj zmiešaný duel. Mladý nechtár mal výhodu v tom, že si mohol vybrať poradie disciplín. Tie zvolil nasledovne - uchmatni vlajku, tancujúci pilčík, na háku, hladné prasiatko a vedomostný kvíz. Ako prvé si zvolil silovú disciplínu. Je zaujímavé, že produkcia nechala silový duel pretláčania, keď sa proti sebe postavili žena a muž. I keď je Minh ľahký a pôsobí slabo, stále je to chlap vs. žena. Aj Natália tvrdila, že slabý muž je silnejší ako žena. A to sa potvrdilo aj v prvej disciplíne. Fitneska bojovala zo všetkých síl a vydávala zvuky hodné bojovníčky Xeny, no napokon ju Minh pretlačil a uchmatol vlajku prvý.

Minh bojoval do poslednej sily.
Zdroj: TV Markíza

Aj druhá disciplína priala viac drzému mladíkovi, ktorý si veľmi rýchlo pritiahol pílku a ešte rýchlejšie odpílil hranol, o ktorý bol pripútaný, aby mohol ísť zazvoniť na zvonec. Po dueli mnohí farmári nechápali, čo robila Natália. Veď už predsa videla, ako to v tejto disciplíne chodí a ona sa tam len akoby motkala. Minh tak viedol 2:0 a rozhodnúť mohla tretia disciplína, v ktorej museli na háčiky priviazané na šnúrke o trup nabrať panáčikov a prepraviť ich na stojato do fľaše. Tu už Miňo také šťastie nemal a nešlo mu panáčika nabrať. Ak sa mu to aj podarilo, po pár krokoch mu spadol. Natálii sa darilo lepšie, no tiež to nebola žiadna sláva. Po dlhšom trápení Marek Fašiang úlohu zastavil a po odsúhlasení obidvomi duelantmi im háčik viac zahli. A to bola voda na mlyn pre Minha, ktorý sa naštartoval a šiel ako píla. Podarilo sa mu s náskokom dopraviť všetky figúrky do fliaš a vyhral nielen disciplínu, ale aj celý duel. A to rozhodne nik nečakal, že by mohol Natáliu poraziť. Tá tak odchádza domov a najviac jej zrejme bude chýbať psík Šiška.

Minh napokon veľmi prekvapivo porazil Natáliu 3:0. To rozhodne nik nečakal.
Zdroj: TV Markíza

Jašenie Šimona s Alex aj zábery z duelu nájdete v galérii.