Sobotný večer priniesol ďalšiu duelovú časť, v ktorej sa proti sebe postavili Viktória a Saška. Viky zvolili za duelantku farmári a ona vehementne tvrdila, že si vyberie z tých, ktorí ju označia. Napokon však svoje slovo nedodržala a vybrala si Sašku, ktorá označila Minha. Pred svojou kamoškou Muffy povedala, že to predsa bola jej taktika a nemyslela to vážne. Nuž, taktika je jedna vec a nas*ať si do úst vec druhá a väčšina farmárov má zrejme skôr ten druhý názor.

Než sa farmárky postavili do arény, opäť prišiel na kontrolu hospodár Martin a opäť nebol práve nadšený. Mali totiž za úlohu robiť burčiak, miesto toho robili vínny ocot. Burčiak im tak narýchlo zachraňoval práve hospodár. Spokojný nebol ani s pelechom pre Šišku, ktorý Alex podľa neho dosť odflákla - látku cez pneumatiku totiž nezažila, len pozahýnala okraje. A nemali dokončený ani skleník. Začali ho robiť dosť neskoro, no sľúbili, že ho dokončia ihneď, ako to bude možné. To ale netušili, že im robotu zmarí Giuliana. Stačil totiž len jeden jediný krok a niekoľko fliaš, ktoré tvorili stenu skleníka padli a rozbili sa na kúsky. Ako predsa mala vedieť, že keď sa postaví na dosku, na ktorej stoja fľaše sa pohne a tie sa rozbijú. Sedliacky rozum, pre istotu nestúpam tam, kde niečo schne. A keď už, nerobím si potom srandu z toho, že som zničila niečo, na čom chalani tak tvrdo makali.

Giuliana jediným krokom zhodila a rozbila niekoľko fliaš, ktoré tvorili stenu skleníka.
Zdroj: TV Markíza

Nuž ale, poďme k duelu, ktorého sa Saška tak bála, že v ňom skončí. Aj preto zvolila Minha a nie Viky. Obe mali veľkú motiváciu vrátiť sa na Farmu. Saška mala výhodu v tom, že si mohla zvoliť disciplíny. Ako prvú si zvolila mokré handry. Z jednoduchého dôvodu - verila si, že bude rýchlejšia ako Viky. A tak to aj bolo. Ako prvá naplnila nádobu vodou po rysku. Druhou disciplínou bol pamäťový rebrík. Viktóriu trochu zdržalo to, že jej z bazénika vypadli loptičky a musela ich dať späť. Pravidlá hovoria jasne. Sašku zdržalo to, keď jej spadli magnetické tabuľky s obrázkami. Napokon však predsa len rýchlosť, obratnosť, dobrá pamäť a aj šťastie priali Saši. A tak vyhrávala 2:0, čo rozhodne nebolo jedno Viktórii a už na nej bolo badať nervozitu. Aj na jej naj kamoške Muffy.

V dueli sme zmerali sily Viky a Saška.
Zdroj: TV Markíza

Rozhodnúť mohla tretia disciplína, ktorou bola stena smrti. Náročná na silu aj vytrvalosť. V aréne farmári takmer ani nedýchali. Táto úloha nielen, že mohla rozhodnúť, ale aj rozhodla. K ďalším disciplínam sa už duelantky nedostali, keďže Viky zradili ruky a zo steny zletela ako list zo stromu. Jej "taktika" sa jej tak stala osudnou a víťazkou sa stala Saša, ktorá sa šla pripojiť k ostatným farmárom. A práve tam dostala sladký božtek. Nie však od Tamáša, ale od Dagmar. Áno, bola to pusa na ústa. A kým jedna časť farmárov sa tešila, Muffy a Minhovi ostali oči pre plač, že Viky odchádza. Tá mala pri rozlúčke naozaj dlhý prejav, no Dagmar nevenovala ani slovo. Očividne jej zazlieva, že šla od začiatku po tom, aby vyrazila ju alebo Muffy a preto ju zvolila za slúžku a nabádala ostatných, aby ju zvolili do duelu. Bohužiaľ, niekto vypadnúť musí a Farma je hra o balík peňazí a nie rodinná chatovačka.

Stena smrti rozhodla o víťazovi.
Zdroj: TV Markíza

Zábery z duelu aj božtek Dagmar so Saškou nájdete v galérii.