Televízia Markíza opäť pripravila drsnú reality šou. V štrnástej sérii sa objaví 14 farmárov, ktorí budú bojovať v náročných podmienkach o sladkú výhru 75 000 eur. Tvorcovia prišli s obrovskou novinkou. Evelyn, ktorá Farmu doposiaľ moderovala, prvýkrát vymení muž. Nebude to nik iný ako sympatický a fešný herec Marek Fašiang. Ten však na to rozhodne nebude sám. A teraz nehovoríme o hospodárovi Martinovi.

Ako to Marekovi Fašiangovi pôjde na poste moderátora?
Zdroj: TV Markíza

Alica zasahuje

Historicky prvý raz bude reality šou Farma moderovať muž, ktorému bude robiť spoločnosť žena Alica. Teda, nie je to žena v pravom zmysle slova. Ide o umelú inteligenciu, ktorá je novou, modernou súčasťou Farmy. No pozor, nemusíte mať žiadne obavy, že by sa zmenil koncept šou. Drsné podmienky pre súťažiacich ostanú zachované. Budú sa musieť boriť s nedostatkom jedla aj manuálnou prácou rovnako ako ich predchodcovia. Tentoraz však na hŕstku štrnástich farmárov nebude dozerať len prísny a nekompromisný hospodár Martin, nový moderátor Marek, ale pod drobnohľadom ich bude mať aj Alica, ktorá má silný charakter, vie byť sarkastická, no aj spravodlivá. Počas chvíle rozlúskne konflikt, a ak to bude považovať za potrebné, tak zasiahne. A pamätáte si stôl pravdy z predchádzajúcich sérií? Nebude chýbať ani tentoraz, no farmárom sa pri ňom bude prihovárať práve Alica. Tá má však prísne a jasné pravidlá, ktoré súťažiaci musia dodržiavať:
➤ nemôžu ju brať do rúk; 
➤ nemôžu sa jej dotýkať; 
➤ nesmú pokladať nič na stôl, kde sa nachádza.
Navyše, ich nová spoločníčka na statku je bezcitná a zľutovanie jej nič nehovorí. Jej silnou stránkou sú čísla, dáta, analýzy a smolou (či šťastím?) farmárov je, že o nich vie takmer všetko! To je dôvod, prečo musia byť poriadne ostražití. Alica je totiž prekvapením, ktoré nik z účinkujúcich nečaká. „Veľmi sa teším, že súčasťou tohtoročnej Farmy bude umelá inteligencia. Alica prinesie na Farmu ďalší rozmer. Aj keď bude naša Farma opäť iná, problémy, ktoré budeme musieť s farmármi riešiť, sú veľmi aktuálne aj v reálnom živote,“ prezradil hospodár Martin.

14 statočných bojovníkov

Dve štrnástky azda tohtoročnej sérii prinesú šťastie. Aj keď na začiatku to tak možno nevyzerá. Na statok ich totiž nastúpilo len 13. Dôvod? Kovid a následná karanténa, v ktorej uviazol najstarší farmár Zen Novák, ktorý so svojím IQ patrí medzi najinteligentnejších ľudí populácie. Práve preto stáli tvorcovia pred obrovskou dilemou. To, ako sa tvorcovia nakoniec rozhodli, diváci uvidia na televíznych obrazovkách.

Aj Farmár Martin je už zvedavý na Alicu!
Zdroj: TV Markíza