Ak ste sledovali seriál Arrow alebo Chicago Med, zrejme aj na vás Colin urobil dojem. A pritom nie je len skvelým televíznym hercom, má za sebou aj mnohé zaujímavé úlohy na divadelných doskách. Hral napríklad v muzikáloch Mamma Mia či Jesus Christ Superstar. Donnell sa môže pochváliť aj speváckym talentom. Ako tínedžer totiž hral na gitare a chodil na hodiny spevu.

Láska z muzikálu

Hoci sa narodil v Amerike, vo svojom rodokmeni má írskych a francúzskych predkov. Dokonca má tetovanie fleur-de-lis (symbol ľalie spájaný s Francúzskom), pretože jeho mama je Francúzka. Ktovie, možno práve na európsky pôvod zbalil svoju manželku, s ktorou sa v roku 2013 stretol v muzikáli Márna lásky snaha. S Patti Murinovou sa v decembri 2014 zasnúbil, čo oznámili na Twitteri, a v roku 2015 sa zosobášili. Teda v roku, keď sa začal nakrúcať seriál Chicago Med, kde hral chirurga Connora Rhodesa. V seriáli sa objavila aj jeho manželka. Stvárnila pediatričku, no jej postava mala blízko k inému lekárovi. V súkromí im to však klape a majú ročnú dcérku Cecily Philips. 

Viete, že...

... miluje pozornosť a veľké publikum? Pred tým, ako začal hrať, spieval v zbore. Dokonca robil aj cirkusantské kúsky, ktoré mu pomohli získať rolu v muzikáli.