Ach, či je to len fešák. Sympatický herec so slušne rozbehnutou kariérou sa narodil v Ústí nad Labem. Lambora si zahral v dennom seriáli aj rozprávkového princa a veľa rolí na neho ešte čaká. On však má jasno v tom, v akej postave si dokáže predstaviť sám seba. Chcel by si zahrať profesora. Keď sa vysielal seriál Slunečná, Marek zažil aj krušné chvíle. Na sociálnych sieťach sa doňho pustili nahnevaní diváci, ktorým sa nepáčilo, ako sa na obrazovkách vyvíja vzťah s jeho hereckou partnerkou Evou Burešovou.

S textami na chrbte

Marek Lambora si dáva na svoj súkromný život pozor a nepatrí k tým, ktorí sa o všetko delia so svojimi fanúšikmi. Ak sa však chce niekto odfotiť či pokecať, nemá s tým problém. Raz ho dokonca fanúšičky poprosili, či ho môžu objať. Síce to najprv nechápal, no napokon mal radosť z toho, že ich potešilo obyčajné objatie. Ak si myslíte, že tento fešák si potrpí na svoj vzhľad, nie je to tak. Jeho jedinou slabosťou sú batohy a má ich hneď niekoľko. Majú pre neho aj praktické využitie. Nosí v nich texty, ktoré sa potrebuje naučiť. Tak ich má vždy poruke. 

Viete, že...

… Marek si zahral v česko-talianskej koprodukcii? Bola to pre neho prvá herecká skúsenosť v anglickom jazyku a pred prvým natáčaním mal šialený strach. Spočiatku sa hanbil hovoriť po anglicky.