Markizácka reality šou má za sebou ďalšie vyraďovacie kolo a statok opustila opäť žena. Farmári však ešte predtým, ako sa duelantky postavili do duelovej arény, zažili poriadny šok! Ako býva zvykom, pred duelom príde na Farmu hospodár Martin a zhodnotí splnenie úloh. Už z diaľky videli prichádzať traktor a chystali sa na jeho príchod. Ostali však poriadne prekvapení.

Hospodár sa totiž tentoraz na statku neukázal. Miesto neho totiž traktor šoféroval moderátor Farmy, Marek Fašiang. Súťažiaci nevedeli, čo si o tom myslieť. Marek im povedal, že si chcel vždy vyskúšať, aké to je byť hospodár a tak mu Martin tento sen splnil. No, nebolo to celkom len o tom. Bohužiaľ, v štábe sa vyskytol koronavírus a pozitívny test vyšiel aj hospodárovi či dokonca hlavnému kameramanovi. V hre bolo dokonca aj ukončenie nakrúcania, k čomu napokon nedošlo. Práve preto sa na statku ukázal namiesto Martina Marek. Avšak, hoci sa farmári tešili, že Mareka spracujú a bude benevolentnejší ako Martin, tešili sa predčasne. Hospodár napokon prítomný predsa len bol a to online prostredníctvom tabletu. Pri hodnotení bol tradične prísny a farmárom by plný počet mincí nedal, no keďže tam nebol, Marek to vzal do vlastných rúk, takpovediac "vymäkol" a Šimonovi dal 50 mincí.

Hospodára Martina Bagara nahradil moderátor šou Marek Fašiang.
Zdroj: TV Markíza

Po odchode Mareka sa presunuli farmári do duelovej arény, kde sa proti sebe postavili Saška a Dagmar. Veľmi šokujúco sa prvou duelantkou stala práve Saška, o čom rozhodol napokon Šimon ako farmár týždňa, keďže obe mali zhodný počet hlasov od farmárov. Ako súperku si vybrala Dagmar a to z dôvodu, pretože ju nahnevala svojím dôvodom, prečo ju zvolila do duelu. "D" tak mala výhodu výberu poradia disciplín a zvolila ich v poradí - doplaz sa za bodom, vrkoče, zamotaná krajčírka, zajko zapískaj a vedomostný kvíz.

V prvej disciplín mali obe k sebe pripútané nohy a ruky spútané za chrbtom. Museli si do úst vziať špagát a s ním sa ako taký červík slalomom doplaziť k miske, kde ho mali pustiť. Toto museli absolvovať trikrát. Saške sa spočiatku nedarilo a nevedela, ako sa plaziť. Napokon odkukala techniku od Dagmar, no to nestačilo. Dagmar bola rýchlejšia a vyhrala prvú disciplínu. Druhou disciplínou boli vrkoče. Aj tu sa od začiatku viac darilo Češke. Saške sa vrkoče stále motali a nevedela sa dostať ku kľúču. Dagmar síce bola rýchla v rozpletaní, no po vytiahnutí písmen z truhlice absolútne netušila, aké slovo má poskladať. Trvalo jej veľmi dlho, kým ho odhalila a za ten čas sa podarilo útlej brunetke tiež dostať ku písmenám. Predsa len však skôr "trklo" slovíčko bryndza blondínke. Mala tak opäť náskok a slovo dokončila ako prvá. Avšak, po kontrole moderátorom musela slovo opravovať, pretože zamenila vrchné časti písme B a R. Saška tak mala stále šancu na víťazstvo, no písmen jej chýbalo ešte veľa a tak aj s opravou to stihla Dagmar rýchlejšie a viedla 2:0.

V dueli sa proti sebe postavili Saška a Dagmar.
Zdroj: TV Markíza

Už niekoľko duelov dopadlo pre víťaza 3:0 a nebolo to inak ani tentoraz. Tretiu disciplínu zvládla lepšie Dagmar, hoci skutočne len o vlások. Obe sa na začiatku poriadne motali na drevenej konštrukcii s lanom a prevliekanie nitky do 10 ihiel bolo naozaj napínavé do poslednej chvíle. Napokon však statok opúšťa usmievavá Saška, ktorej budú najviac chýbať Filip, Tamás a Giuliana. Práve Giuliana skončila v slzách pri rozlúčke so Saškou. Verila, že sa jej kamarátka vráti. Emócie a plač neskrýval ani Tamás, s ktorým si útla brunetka začala budovať na statku vzťah. Je to už druhý muž, behom dvoch týždňov, ktorému odišla partnerka. Je tak nad slnko jasnejšie, kto bude budúci týždeň farmárom týždňa.

Rozlúčka s Tamásom bola dojímavá a plná sĺz.
Zdroj: TV Markíza

Zábery z duelu aj z výnimočného hodnotenie úloh nájdete v galérii.