Mária, ako by ste ohodnotili uplynulý rok?

– Bol to veľmi pekný rok, plný pracovných príležitostí. Okrem repertoárových predstavení v divadlách som odpremiérovala inscenáciu, s ktorou sme získali cenu Dosky a hlavnú cenu festivalu Nová Dráma. Pošťastilo sa mi byť súčasťou niekoľkých nových televíznych projektov. Rok uplynul veľmi rýchlo, ale s odstupom času ho môžem hodnotiť ako celkom úspešný a pekný z profesijného aj zo súkromného hľadiska. (Úsmev.)

Aké sú vaše očakávania v novom roku v práci, ale aj súkromí?

– Čo sa týka práce, želala by som si, aby som mala dostatok príležitostí. To je pre mladú herečku či herca základ. V súkromí som spokojná – mám priateľov, zdravie, rodinu, teda asi si prajem, aby ma život nepríjemne neprekvapoval. (Úsmev.)

Zvyknete si dávať predsavzatia?

– Väčšinou nie. Malou výnimkou je, že si vždy v januári vytvorím nový zoznam kníh, ktoré by som rada v priebehu roka prečítala.

Verejnosť vás pozná ako herečku. Chceli ste ňou byť odjakživa?

– Vnímam, že dnešnou módou je povedať, že som sa ňou stala náhodne, no nepodlieham tomuto trendu. To, že som sa stala herečkou, som si vymodlila a vydobyla, pretože na javisko ma to ťahalo odmalička. Pripravovala som sa na medicínu, z hľadiska budúcnosti predstavovala väčšiu stabilitu. Keď však prišlo na lámanie chleba, počúvla som srdce a skúsila aj talentové skúšky na herectvo. Tie boli o trochu skôr ako prijímacie skúšky na medicínu. Keď som sa dozvedela, že ma prijali, medicína šla bokom.

Na škole rýchlo pochopila, že talent nestačí. K rozvoju jej pomáhajú skúsenosti v divadle aj pred kamerou.
Zdroj: Instagram.com/@maria_schumera