V duchu hesla „keď sa ide do kina, nech si deti užijú“, zobrala okrem dcéry aj tri ďalšie roztomilé dračice.

„Dve z nich boli spolužiačky mojej dcéry Marušky a jedna vzala aj sestru,“ popisuje svoj dračí kŕdeľ herečka Zuzana Vačková, ktorá sama kreslené rozprávky miluje. „Obdivujem tvorcov, ktorí dokážu do dnešných rozprávok dostať toľko inotajov a humoru, ktoré chytia aj nás dospelákov.“

Keďže Maruška miluje filmy a prvý diel rozprávky patrí k jej obľúbeným, na pokračovanie dobrodružstiev sympatického cvičiteľa drakov Štikúta a jeho draka Bezzubého sa už tešila. „Tá moja okaňa miluje filmy a bez problémov ide na tú istú rozprávku do kina aj 3-4 razy, ak je dobrá. Prvý diel mala napozeraný v kine aj na DVD, ale druhý sa jej páčil ešte viac. Dokonca ju miestami dojal až k slzám,“ smeje sa sympatická herečka, ktorá sa už s Maruškou teší aj na dévédéčko.

Cvičiteľka Maruška

A ako ona doma cvičí svoje „draky“? „Musím priznať, že Maruška je veľmi temperamentná, aj preto sa už roky celkom slušne venuje hip-hopu. Ale mám na ňu svoje tajné krotiteľské triky,“ prezrádza Zuzana, ktorej sa však po dome predsa len preháňajú šelmy drakom podobné.

„Za drakov je u nás svorka našich štyroch psov. Niektorí z nich vyzerajú naozaj ako draci. Dvaja sú totiž z útulku a s nejasným pôvodom. Jeden má veľký predkus a špicaté uši, takže vyzerá skutočne ako šelma,“ vysvetľuje. Na krotenie sa vraj podujala dcéra Maruška, ktorá to vzala naozaj zodpovedne. „Kúpila si knižku ako správne cvičiť psov a celkom je v tom zručná,“ teší sa mamina.