Charles III. zasadol na trón len pred pár dňami, ale už je podrobený intenzívnemu drobnohľadu všetkých možných vecí - vrátane jeho prstov. Zábery, ktoré vyvolali strach o jeho zdravie, už obleteli celý svet, píše Pluska. Na zdravotný problém kráľa upozornil aj britský denník Daily Mail. Neobvyklý detail na rukách nového monarchu vyvolal na internete živú diskusiu.

FOTO nájdete v galérii.

Fotografie opuchnutých prstov a rúk kráľa Charlesa III. boli predmetom obáv aj posmeškov.
Zdroj: Samir Hussein

Fotografie opuchnutých prstov a rúk kráľa Charlesa III. boli v posledných dňoch predmetom obáv aj posmeškov, keď mával davom a podával si ruky s tými, ktorí sa prišli rozlúčiť s jeho matkou, kráľovnou Alžbetou.

Opuchnuté prsty kráľa Charlesa môžu byť dôsledkom aj dočasného zadržiavania tekutín.
Zdroj: Ben Birchall

Špekulácie o prstoch 73-ročného člena kráľovskej rodiny sa rozhoreli v roku 2021, keď fotografia, na ktorej počas podujatia v južnom Londýne čapuje pivo, umožnila fanúšikom nahliadnuť na jeho opuchnuté ruky. Jeden z fanúšikov na Twitteri napísal: "Nikdy som si nevšimol ruky princa Charlesa, až na tejto fotografii! Je v poriadku? Sú strašne opuchnuté."

FOTO nájdete v galérii.

Podľa britského denníka The Daily Mail sa údajne aj samotný princ Charles zmienil o svojich opuchnutých prstoch počas cesty do Austrálie v roku 2012, keď ich po hodinách letu do tropického podnebia nazval "klobásovými prstami".

Čo je príčinou kráľových opuchnutých prstov, sa dozviete na ďalšej strane >>>