Tento rok sa Slovensko už po štvrtý raz pripojilo k iniciatíve Európsky deň záchrany života, ktorého cieľom je informovať verejnosť o dôležitosti poskytnutia prvej pomoci a o potrebe vedieť ju poskytnúť.

Európsky deň záchrany života aj tento podporujú viaceré známe tváre zo slovenského šoubiznisu - herečka Karin Haydu, moderátorka Barbora Rakovská, moderátor Bruno Ciberej či spevák Samuel Tomeček, ktorí si aj vyskúšali svoje sily a na vlastnej koži okúsili, aké to je poskytnúť prvú pomoc.

Deň záchrany života
Deň záchrany života
Zdroj: Peter Frolo

Herečka Karin Haydu sa tentoraz ukázala celkom inakšie, ako ju poznáme, a rozhodne nie je žiadna padavka. Priznala, že intenzívne uvažuje o tom, že absolvuje kurz prvej pomoci, pretože jej nie je ľahostajné, ak sa stretne s človekom, ktorý má zjavne nejaký zdravotný problém a chce byť pripravená poskytnúť primeranú pomoc. Záchranári totiž prezradili, že mnohí ľudia sa zľaknú, keď majú poskytnúť niekomu prvú pomoc, lebo nevedia, ako na to. Profesionálni záchranári pritom tvrdia, že na záchranu života nemusíme mať žiadne špeciálne vybavenie, stačia nám ruky. Akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna!