Betka, čo vás priviedlo na hereckú dráhu?

– Náhoda. Moja kamarátka z detstva sa ma raz vonku spýtala, či s ňou nejdem na ochotnícky krúžok. Šla som a odvtedy robím divadlo. (Smiech.)

Ste rodená Púchovčanka, no vietor vás zavial k naším susedom. Čo vás ťahalo do Česka?

– Do Prahy ma priviedla práca. Michal David si ma vybral do hlavnej roly vtedy pripravovaného muzikálu Kat Mydlář. Myslela som si, že tam budem nejaký rôčik hrať, ale prišli ďalšie krásne roly a dnes je to 10 rokov. Vau, to už je doba, ťažko tomu sama verím.

S priateľom Ľubošom sa poznajú od detstva. Podľa jej slov sú skvelý tím.
Zdroj: TV Markíza, archív A. B.

Aktuálne však hráte v seriáli Oteckovia. Pendlujete medzi Bratislavou a Prahou alebo ste dočasne doma tu u nás?

– Pendlujem, ale aj vďaka tomu si uvedomujem, že domov mám tam, kde sú moji najmilší – rodina, partner, priatelia... Na tom mieste vlastne až tak nezáleží. Momentálne si prenajímam byt v Bratislave a stále mám byt v Prahe. Jeden týždeň som tu a ďalší tam.

Slovenskí televízni diváci vás donedávna veľmi nepoznali. Zhostili ste sa úlohy Gréty. Čo vám napadlo ako prvé, keď vám ponúkli rolu v Oteckoch?

– Ako prvé, keď ma zavolali na konkurz, mi napadlo, ako sa tam dostanem. Vtedy platili prísne epidemiologické opatrenia a na Slovensko som vôbec necestovala. Ale podarilo sa a ja som sa tešila, že idem na „výlet“. Zvláštne obdobie. Keď som rolu dostala, bola som šťastná, lebo som rok sedela doma s minimálnym sociálnym kontaktom. Divadlá boli zatvorené, takže to bolo vyslobodenie a nová výzva predo mnou. Po piatich rokoch som sa vrátila pred kamery, a to poriadne, na dlhšie. (Úsmev.)

Baterky si dobíja dobrými raňajkami aj prechádzkami v prírode.
Zdroj: TV Markíza, archív A. B.