Máte dvoch starších bratov. Aký máte s nimi vzťah?

– Veľmi dobrý. Najstarší brat sa odsťahoval do Chorvátska, kde pracuje, takže s ním som pomenej a so stredným bratom máme výborný vzťah, stretávame sa. My sme celá rodina taká. Je nás asi 28 a všetci sa takto stretávame, sme stále spolu, keď sa dá.

Robili vám ako mladšej napriek alebo vás ochraňovali?

– Napriek, vždy napriek. Ochranárski boli až omnoho neskôr. (Úsmev.) Ale to je dobré, že boli takí. Dnes som im vďačná, lebo ma len tak hocičo nerozhodí. Som zvyknutá. (Smiech.)

Nemôžem opomenúť manžela herca Tomáša Palondera. Ako ste sa zoznámili?

– Točili sme študentský film v Banskej Štiavnici. Naše prvé zoznámenie bola scéna, kde som ho mala vyfackať. Takže hneď vedel, do čoho ide. (Smiech.)

Tomáš si Kristínu získal aj tým, že je chlap, ako má byť. A ťahajú to spolu už 11 rokov.
Zdroj: Emil Vaško

Čím si vás vtedy získal?

– Chodil tam s igelitkou a presúval sa z jednej strany na druhú. Potom ho vyhodili kameramani, že tam nemôže sedieť. Tak si zobral tú igelitku, išiel ďalej. A ja si tak hovorím, že taký dvojmetrový chlapisko, tmavé vlasy, taký mačo, a pritom taký zlatý s tou igelitkou. Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú! (Smiech.) Tým ma zaujal a potom som zistila, že vlastne taký vôbec nie je. Tú igelitku má síce stále, máme ich veľa, aj ich využíva, chodí do obchodu. To mu ostalo, tá igelitka, ale ten kukuč ranenej brezy odišiel. (Smiech.) Ale nie, Tomáš je muž, ako má byť. Takže nie je to ranená breza. Je to chlap, ktorý vie aj buchnúť po stole, aj objať, aj s tou igelitkou ísť na nákup. Ja som spokojná, že nie je len ranená breza, ale ukázal mi aj druhú stránku svojej osobnosti a sme spolu už 11 rokov.

Prezradila o sebe
✔ Najväčší adrenalín?
Zažívam pri svojich najbližších – keď sa im niečo stane alebo sa s nimi pohádam.
✔ Najväčší antitalent?
Nikam neviem trafiť. A nikam neviem trafiť, keď mám hádzať. (Úsmev.) Mám silnú ruku, hrávala som aj frisbee, ale trafiť do konkrétneho bodu? Minule som v lietadle hodila plienku namiesto do koša do spolusediacej panej. (Smiech.)
✔ Najlepšia vlastnosť?
Teraz sa polovica mojej rodiny zasmeje, ale pracujem na tom a myslím si, že rozvaha. Ale nebola to vždy moja doména.

Kristína Greppelová: Tomáš je chlap, ako má byť, ktorý vie aj buchnúť po stole, aj objať, aj s tou igelitkou ísť na nákup.
Zdroj: LÝDIA CZAKÓ

Fotky Kristíny ešte s tehotenským bruškom nájdete v galérii.