Prezraďte, prečo ste sa rozhodli byť herečkou?

– Niečo mi hovorilo, že v tomto povolaní môžem najviac spoznať samu seba a pritom pracovať na neustálom rozvoji svojich schopností. Vždy ma fascinovali filmy a to, ako vznikajú. Chcela som to pozorovať, vidieť zákulisie. Keď som na škole spoznala divadlo a tímovú tvorbu v umení, nadchlo ma to. Je to určite jedno z najhravejších povolaní. (Úsmev.)

Čo je na herectve najťažšie?

– Osobne najťažšie znášam situácie, keď musím dlho stáť v zime v ľahkom oblečení a tváriť sa, že mi je teplo. Keď sa trasiem a drkocú mi zuby, prípadne mi tečie sopeľ z nosa, je ťažké vôbec vysloviť nejakú repliku tak, aby mi bolo rozumieť. (Smiech.) Aktuálne to beriem ako výzvu a plánujem sa pustiť do postupného otužovania, aby som sa naučila v pokoji predýchať chlad.

Kristína Kanátová
Zdroj: Instagram.com/@kristina__kanatova

Vždy ste túžili byť herečkou?

– Netúžila. Hrávala som sa na učiteľky, lekárky, agentky, šperkárky, návrhárky, Popolušku, Arabelu... Vtedy som netušila, že sa môžem takto hrať aj v dospelosti. (Úsmev.) Ešte pred VŠMU som vyštudovala manažment a plánovala som byť vo filme skôr za kamerou ako súčasť produkcie.

Vraj sebe a blízkym vyrábate prírodnú kozmetiku a liečivá.

– Odmalička som rada experimentovala s rôznymi surovinami z prírody. Mali sme minikuchyňu na záhrade. Tam som ako dieťa miešala kvety, sekala listy, piekla koláče z hliny, vody a piesku. Dokonca som robila niečo ako fermentovanú limonádu z bazových kvetov. (Úsmev.) Keď som neskôr objavila, že sa dajú kúpiť všelijaké maslá a oleje, skúšala som vyrobiť krémy a tinktúry. Je to moje hobby.

Máte aj svoj podcast Bylinkárium. Ako vznikol?

– Rada pestujem rastliny a záhradkárčim a na Instagrame sledujem veľa „zelených“ profilov. Asi pred dvoma rokmi som natrafila na profil @bystrabylinka. Príspevky ma nadchli a vtedy som si povedala, že také niečo by som chcela aj počúvať. Nenašla som žiadny podcast o bylinách. Tak som žene za týmto profilom napísala, či ho nespravíme spolu. Stretli sme sa, sadli si a pustili sa do toho. Veľmi sa z toho teším. Mávame aj zaujímavých hostí a všetci sa navzájom inšpirujeme k starostlivosti o prírodu a svoju dušu.

Kristínu baví spoznávať Evinu povahu cez seba. V skutočnosti sú však celkom iné.
Zdroj: TV Markíza