V seriáli Pán profesor spolu chodíte. Ako sa vám hral tento intenzívny vzťah dvoch tínedžerov?

– Adam Bardy: Bolo pre mňa zaujímavé vrátiť sa do tých čias a riešiť problémy typické pre tínedžerské obdobie. Všetci sme si tým už niekedy prešli, takže stačilo čerpať z vlastných skúseností. (Úsmev.)

– Laura Hritzová: Adam je veľmi príjemný a prirodzený človek, pri ktorom sa vám nestane, že by ste sa cítili hocijako nekomfortne. Osobne sa mi s ním veľmi dobre hralo, už na začiatku sme si vytvorili priateľský vzťah a pokojne by som to s ním ťahala ešte ďalších pár sérií. (Úsmev.)

Vaše postavy v seriáli sa čoskoro stanú rodičmi. Prežívali ste toto neľahké obdobie s nimi?

A: Napriek tomu, že to bola moja prvá herecká skúsenosť, snažil som sa vžiť do roly budúceho otca – tínedžera – čo najvernejšie. A musím sa priznať, že pri natáčaní niektorých scén som bol rád, že naozaj nie som v koži seriálového Adama.

L: Túto úlohu som si veľmi užila. Nebola to pre nich ľahká situácia, a teda ani pre nás ako hercov, napriek tomu som rada, že som sa do nej mohla trošku viac ponoriť, vyskúšať si to a trochu viac pochopiť aj túto polohu.

Adam s partnerkou čakajú bábätko a na životnú zmenu sa veľmi teší.
Zdroj: TV MARKÍZA, archív

Museli ste sa nejako špeciálne pripravovať na scénu, keď Lena rodí?

A: Pri každej scéne je dôležitá špecifická príprava, ale keďže samotný „pôrod“ sa neodohrával pred kamerou, nebol potrebný žiadny predpôrodný seminár. (Smiech.)

– L: Do poslednej chvíle som si ani neuvedomovala, akú silnú scénu vlastne idem zahrať. Nešlo mi to do hlavy. Až keď som mala nasadené tehotenské brucho a videla sanitku na pľaci, uvedomila som si, že toto je ten moment, keď to zo seba musím všetko dostať. Nevedela som, ako by som sa na to pripravila, tak som to nechala voľne na pocity.

Je podľa vás dôležité hovoriť aj o takej téme, ako je sexuálny život mladých ľudí?

– A: Určite áno, vo všeobecnosti je podľa mňa dôležité o veciach hovoriť a táto téma nie je výnimkou.

– L: Určite si nemyslím, že by táto téma mala zostávať nerozoberaná. Je to prirodzená súčasť každého z nás a mladí ľudia určite veľmi oceňujú, keď vedia, že majú možnosť otvorene sa o tom rozprávať, a vidia aj to, že sa o tom rozpráva.

L: MOJÍM NAJVÄČŠÍM KONÍČKOM JE MAĽOVANIE. MILUJEM TIEŽ HUDBU, RADA FOTÍM, TANCUJEM, CESTUJEM. «
Zdroj: TV MARKÍZA, archív

Čo si myslíte o rodičovstve v mladom veku?

– A: V týchto prípadoch je po­dľa mňa dôležité byť zodpovedný a byť pripravený niesť zodpovednosť. Podľa mňa Lena a Adam v danej situácii urobili správne rozhodnutie.

– L: To je veľmi individuálna záležitosť. Každý človek to prežíva inak a cíti sa pripravený v inom veku. Poznám veľa ľudí, ktorí sa na túto cestu vybrali v mladom veku a sú šťastní, že do toho šli tak skoro. Naše seriálové postavy to síce zo začiatku nemali vôbec ľahké, ale dúfam, že to bude pokračovať len v tom najlepšom smere.

Teraz z iného súdka... Adam, vy sa čochvíľa stanete aj v skutočnosti otcom, máte z rodičovstva istým spôsobom strach?

– A: Strach nie, ale rešpekt áno. Už sa neviem dočkať, ale určitú dávku rešpektu treba.

Adam s manželkou čakajú bábo
Zdroj: TV MARKÍZA, archív

Prezraďte mi, čo je podľa vás najdôležitejšie vo vzťahu dvoch ľudí?

– A: Dôvera, humor a štipka soli. Dôvera, pretože bez nej to jednoducho   nemá zmysel, humor, pretože s úsmevom je život krajší, a štipka soli je to, v čom sa každý vzťah líši. Bez nej by bol každý vzťah rovnaký.

– L: Určite hrá úlohu viacero faktorov a pre každého je dôležité niečo iné, ale za mňa je najdôležitejšia dôvera, komunikácia a, samozrejme, láska! (Úsmev.)

V seriáli ste si zahrali s viacerými skúsenými hercami, ktorí z nich sú vašimi vzormi?

– A: Všetci. V seriáli som hral s viac aj menej skúsenými hercami, so študentmi herectva aj s nehercami. Pre mňa, ako úplného začiatočníka, bolo zaujímavé sledovať, ako každý dáva do prejavu to svoje, a tak som len pozoroval a učil sa, čo robiť a čomu sa vyvarovať.

– L: Snažím sa neupínať na jeden herecký vzor, skôr si od tých skúsenejších hercov vždy niečo zobrať, naučiť sa, inšpirovať...

Aj v seriáli sa Adam stane otcom. Prípravu má teda za sebou.
Zdroj: Marek MACO Neumahr

Aké je to na pľaci? Je to len tvrdá práca a drina alebo máte priestor na zábavu a smiech?

– A: Je to kompromis tvrdej práce a smiechu, kde jedno bez druhého nefunguje. Keď je na pľaci balans, všetko šliape ako hodinky. (Úsmev.)

– L: Stretli sme sa tam skvelá partia plná talentovaných ľudí, ktorá na pľaci vytvára príjemnú a zábavnú atmosféru aj v náročnejšie dni.

Pozeráte sa na seba v televízii a potom s kolegami rozoberáte, čo sa dá urobiť inak alebo lepšie?

– A: Vždy je čo zlepšovať a ja som na seba primerane kritický, takže si to vždy rád pozriem a zhodnotím. Takisto rád počujem reakciu od druhých, teší ma každá pozitívna reakcia, ale nemám problém s kritikou.

Lauriným mottom je páčiť sa sama sebe, nie iným.
Zdroj: TV MARKÍZA, archív

Prezraďte mi, čomu sa najradšej venujete vo svojom voľnom čase?

– A: Všetkému, čo vám napadne. Snažím sa byť aktívny, športovať, spoznávať nové veci, ale rád si oddýchnem so ženou pri pohári dobrého vína. Viem, že sa mi ako budúcemu otcovi voľnočasové aktivity zmenia, ale teším sa aj na to. (Úsmev.)

– L: Mojím najväčším voľnočasovým koníčkom je maľovanie. Milujem hudbu, rada fotím, tancujem, cestujem, spoznávam a, samozrejme, všetko najradšej spájam s trávením času so svojimi najbližšími.

Toto číslo je narodeninové. Sú pre vás narodeniny dôležité?

– A: Dôležité sú pre mňa najmä narodeniny mojich blízkych, tie moje mi potom väčšinou pripomínajú oni. (Úsmev.)

– L: Je to pekný sviatok, ale ni­kdy som tie svoje veľmi neprežívala. Radšej oslavujem narodeniny blízkych, užívam si to o niečo viac.

Adam účinkuje v markizáckom seriáli Pán profesor. Ide o jeho prvú hereckú skúsenosť.
Zdroj: TV Markíza

Ako ich najradšej oslavujete?

– A: Na to mám jednoznačnú odpoveď – u starých rodičov na záhrade. Mám narodeniny v lete a oslavujeme tam vždy, keď to okolnosti dovolia. Má to svoje čaro.

– L: V kruhu najbližších. To mi robí najväčšiu radosť a je to pre mňa najkrajší darček.

Keby ste si mali vybrať jedno povolanie, ktoré by ste robili navždy, ktoré by to bolo?

– A: Pastier oviec niekde na Sardínii. Robil by som najlepší ovčí syr na ostrove a menil ho za dobré víno od suseda.

– L: Ťažká otázka. Možno by som si vybrala aj to herectvo alebo by som sa venovala fotografovaniu.

Máte životné motto, ktorým sa v živote riadite?

– A: Všetko má svoj čas a v jednoduchosti je krása. Mám ich viac, ale tieto dve mi napadli prvé, tak som si ich sem odložil. (Úsmev.)

– L: Každý mesiac nejaké iné. Tento zatiaľ vyhráva niečo v zmysle, že naozaj nie je podstatné páčiť sa iným, záleží na sebe.

LAURA HRITZOVÁ: Pre mňa je vo vzťahu najdôležitejšia dôvera, komunikácia a, samozrejme, láska!
Zdroj: Archív

A na záver, prezraďte niečo na seba, čo druhí nevedia?

– A: To, že Laura je veľmi šikovná a herectvo jej naozaj ide, vedia všetci, ale párkrát mi ukazovala veci, čo nakreslila, a to je naozaj bomba. A potom rada dusí mandarínky v igelitovom vrecku.

– L: Môj najobľúbenejší fakt, ktorý som sa o Adamovi naučila, je ten, že keď skombinuje mentolovú žuvačku so studenou vodou, tak ho začne bolieť pravé rameno.

Prezradili o sebe

Aký najbizarnejší darček ste dostali na narodeniny?

A: Sliepku. Živú.

L: Gastrolístky. Ale veľmi som sa potešila, zišli sa. (Smiech.)

✔ Máte nesplnené sny?

A: Je ich veľa. Nie som poverčivý, ale zatiaľ ich nehovorím nahlas a vychádza to, tak to zbytočne nebudem riskovať. (Úsmev.)

L: Ach, a koľko! Prekonať svoj strach z lietadiel a precestovať svet, naučiť sa dokonalo milovať samu seba, naučiť sa pískať na prstoch...