Špekulácie o príčine náhlej smrti Dana Heribana neutíchajú. Ľudia pripisujú jeho skon k vakcínam proti covidu, ale aj k zanedbaniu zdravotnej starostlivosti lekárov. Herec totiž deň predtým navštívil urgentný príjem v nemocnici na Kramároch, z ktorého ho však prepustili domov. Dlhoročný záchranár a lekár Viliam Dobiáš pre PLUS JEDEN DEŇ prezradil, čo sa mohlo stať v skutočnosti a prečo herca po vyšetrení nehospitalizovali.

Slovensko sa doteraz spamätáva z náhlej smrti Dana Heribana. Zo sveta odišiel náhle, a preto ľudí zaujíma, čo sa mohlo stať. K jeho smrti sa už vyjadrili uznávaní lekári. Kardiológ Viliam Fischer nášmu denníku povedal, že možnou príčinou jeho náhleho úmrtia mohla byť ischemická choroba srdca.

Primár Milan Kulkovský si zas myslí, že príčinou smrti mohla byť akútna disekcia hrudníkovej aorty. „Žiaľ, tá sa prejavuje často nešpecificky, napríklad bolesťami chrbta. Menej pravdepodobnou príčinou je srdcový infarkt,” napísal na svojom účte na Instagrame. Zároveň to, že by príčinou jeho odchodu na druhý svet mohla byť vakcína, okamžite vylúčil.

POSLEDNÉ DOJEMNÉ ZÁBERY HERIBANA NÁJDETE >> V GALÉRII <<

Aj keď základné poučky hovoria, že zastavenie srdca či infarkt môžu prísť hoci aj bez príznakov, ľudí zaujíma, ako je možné, že ho z urgentného príjmu z nemocnice na Kramároch prepustili domov.