Niet pochýb o tom, že Tomáš Maštalír a Ján Koleník patria medzi najlepších a najsexi hercov na Slovensku. Ako píše pluska.sk, teraz zvedú títo dvaja herecký súboj. Obaja totiž dostalu hlavnú rolu v seriáli Druhá šanca a tak sa teraz ukáže, kto je lepší. Ako? Kým sexsymbol Janko stvárňuje úlohu doktora Andreja Fabiána na obrazovkách Markízy, fešák s uhrančivým pohľadom Tomáš, si úlohu doktora Ondřeje Franka strihne u našich susedov.

Televízia zo Záhorskej Bystrice už prvý diel odvysielala počas prime-timu druhý januárový pondelok. Ústrednou témou je príbeh úspešného lekára, ktorý prežil strelu do hlavy od zúfalého otca pacienta. Jeho mozog je však poškodený natoľko, že si nepamätá nič za uplynulých 12 rokov. „Je to pre mňa výborná herecká príležitosť, zahrať si postavu v troch úplne odlišných obdobiach života. Úspešného empatického lekára, zatrpknutého neobľúbeného šéfa a zlomeného chlapa, ktorý si hľadá cestu k životu, ktorý už raz prežil, s totálne odlišným prístupom,” vyjadril sa k svojej postave Koleník. „Vymazať 12 rokov života je jedna vec, ale nanovo prežiť rodinné traumy, ktoré mali byť zahojené, vzťahy, ktoré boli vyrovnané, lásky, ktoré dávno vyprchali, učiť sa veci, ktoré boli každodennou rutinou, odznova spoznávať ľudí, ktorí boli starí známi, je druhá šanca,“ dodal herec.

Ján Koleník natáčal scénku so zbraňou.
Zdroj: TV Markíza

Nejde pritom len o seriál z pera nejakého scenáristu. To, čo my vidíme na obrazovkách, niekto skutočne aj prežil. Druhá šanca je adaptáciou talianskeho seriálu DOC - Nelle tue mani, ktorý bol inšpirovaný skutočným osudom talianckeho lekára Pierdanteho Piccioniho. Ten svoj neobvyklý príbeh vydal ako knihu a odkedy televízia jeho dielo a život sfilmovala, je známy ako doktor  Amnézia. „Lekára som ešte nestvárňoval. A som rád, že môžeme týmto projektom vzdať hold tejto profesii,“  vyjadril sa ešte predstaviteľ slovenského seriálového doktora Amnézia.