Eva Holubová (63): Začala sa otužovať

Česká herečka mala v minulosti problémy s alkoholom, z ktorých sa liečila a napokon dostala. Dnes si viac dáva záležať na svojom zdraví. Aj preto, že jej diagnostikovali dedičný problém – vysoký krvný tlak. Preto sa teraz snaží mať menej stresu, viac relaxovať a bojovať proti tejto potvore, ako sa dá. Zároveň zdravie posilňuje otužovaním, ktorému prišla na chuť ešte pred pandémiou. Legendárna herečka z Pelíšok verí v silu prírody. Aj jej mama dávala prednosť prírodnej medicíne a radšej po­užívala bylinky, med, cibuľu či cesnak než lieky z lekárne.

Eva Holubová
Zdroj: Pavel Machan/Profimedia

Gizka Oňová (73): Dôležité je mať plán

Inak ako televízna svokra jej dnes už nik nepovie. Má po sedemdesiatke, ale energiu môže rozdávať. Ako to robí? Sama tvrdí, že bez pohybu niet života. Dokonca bola ambasádorkou projektu Hýb sa Slovensko a aj preto sa snaží ísť príkladom staršej generácii. Podľa nej je dôležité mať plán – každý deň vstať z postele a prejsť aspoň tri-štyri kilometre. Očistné kúry však nerieši. Prirodzene si dáva pozor na to, čo je. A organizmus jej sám hovorí, čo potrebuje. Samozrejme, okrem dobrej stravy (varí o poznanie zdravšie než kedysi) si dopraje pravidelný pitný režim a dostatok spánku.

ŠOUBIZNIS: GIZKA KNIHA KRST
Zdroj: EMIL VAŠKO

Julianne Moore (61): Skoré večere a jóga

Ryšavú herečku by ste na prvý pohľad nezaradili do kategórie 60+. Môžu za to gény a možno aj o 10 rokov mladší partner. Julianne má síce maškrtný jazýček a dopraje si aj dezert, no pravidelne cvičí ashtanga jogu 2- až 3-krát týždenne a začala cvičiť s ľahkými činkami pod dohľadom trénera. Herečka si vyslovene odopiera len pred výstupom na červenom koberci, kedy pije očistnú šťavu, je len zeleninu a zbaví sa cukru. Inak si dopraje všetko s mierou. Tajomstvo jej fit a štíhlej postavy? Skoré večere o 17:00. 

Julianne Moore
Zdroj: Getty Images/Pascal Le Segretain

Eva Máziková (72): Neje bravčové mäso

Speváčka je stelesnením energie, ozajstný živel. A na to, aby mal človek toľko vitality, musí sa o seba patrične starať. Eva hráva s manželom golf a počas pandémie koronavírusu dokonca podľahla detskej zábavke – hula-hupu. Bokmi a obručou krútila desať minút ráno aj naobed. Dobre však vie, že strava je základ. Zo svojho jedálneho lístka preto vylúčila bravčové mäso a stravuje sa zdravo. Hoci si rada dopraje, okrem občasného pohárika vínka večer s manželom alkohol nepije. Ani neje veľa cukru. To je celé jej tajomstvo zdravého tela aj ducha.

Eva Máziková
Zdroj: Emil Vaško

Jane Fonda (84): Nájde si čas na meditáciu

Herečka, aktivistka a bývalá hviezda fitnes nestráca svoj priam nekonečný entuziazmus a chuť do života ani po osemdesiatke. Snaží sa dopriať si osem-deväť hodín plnohodnotného spánku, nájde si čas na meditáciu, chodí do prírody a pravidelne cvičí. Čo sa týka stravy, Jane odmieta všetky módne diéty. Namiesto toho sa drží jednoduchého pravidla – nikdy nevynecháva raňajky a neje veľa mäsa. Ak si chce dopriať maškrtu, tak len niečo zdravé. Napriek tomu, že len nedávno oznámila na svojej sociálne sieti, že jej diagnostikovali Non-Hodgkinov lymfóm a začala s chemoterapiou, nestráca dobrú náladu. Pomáha jej sústredenie na pozitívne veci, čo vidno aj na jej príspevku, kde napísala: „Toto je veľmi dobre liečiteľná rakovina. Až 80 percent ľudí prežije, takže sa cítim veľmi šťastná. Rakovina je učiteľka a dávam si pozor na lekcie, ktoré mi dáva.“

Jane Fonda
Zdroj: Shutterstock

Meryl Streep (73): Pravidelne pláva

Je to pani herečka a ešte stále dostáva lukratívne úlohy. Aj keď má po sedemdesiatke, vyzerá stále perfektne a udržuje sa fit. Ako? Meryl stavila na biopotraviny a varí si doma zdravo. Aj keď občas zhreší pizzou. Streep tvrdí, že to, že je zdravá, je aj vecou psychiky. Ale nezabúda ani na pohyb a pravidelne pláva. Z bazéna nevyjde skôr, než odpláva 55 kôl.

Meryl Streep
Zdroj: Shutterstock

Pozrite si, ako skvele vyzerajú dámy aktuálne.