Mirka z RUŽE ako doktorka: Premýšľa nad vlastnou šou o ZVIERATÁCH? AHA, ako by jej to pristalo!
14. 12. 2023, 11:00 (aktualizované: 31. 5. 2024, 7:24)

Zdroj: Instagram.com/@mirkahri
Psičkárov je medzi našimi čitateľmi dosť, a tak sme sa so zvedavými otázkami na tému zimnej starostlivosti o psíkov obrátili na vyštudovanú veterinárku Miroslavu Hriňákovú, ktorú poznáte z reality šou Ruža pre nevestu.
Zdroj: instagram.com/@mirkahri
Zdroj: instagram.com/@mirkahri
Zdroj: instagram.com/@mirkahri
Galéria k článku

Zdroj: Mirka Hriňáková
Mirka nám prezradila, že v budúcnosti by veľmi rada prepojila veterinu s televíziou. Čo poviete, pristalo by jej to ako hviezdnej „zvieracej doktorke“? Pozrite si VIDEO vyššie!
Potrebujú psíky oblečenie?
Mirka vysvetľuje, že to závisí v prvom rade od rasy. Pokiaľ ide o psíka, ktorý nemá podsadu a má iba vlasy, ako napríklad maltezák alebo yorkšír, je potrebné psíkov obliekať, pretože sú vystavení teplotnému šoku rovnako ako ľudia. Keďže s nami žijú vo vykúrených priestoroch, vonku im je tiež zima. Pri psíkoch, ktorí podsadu majú, Mirka odporúča obliekať tie s neurologickými alebo ortopedickými problémami. Taktiež je vhodné obliekanie starších psíkov.
Zdroj: instagram.com/@mirkahri
Mirka z Ruže je vplyvnou influencerkou a veľkou milovníčkou zvierat. Toto sú dvaja z jej troch psíkov. Doma má ešte mačky a korytnačky.
Je potrebné v zime upraviť stravu?
Záleží od toho, či je psík bytový alebo má koterec vonku. V prvom prípade nie je potrebná žiadna úprava stravy. Ak sa však bavíme o psíkovi, ktorý je vonku neustále, určite je vhodné stravu prispôsobiť, pridať tuk a bielkoviny. V zime potrebuje energiu navyše, aby sa vedel zohriať, teda aby sa poriadne naštartovala termoregulácia, vysvetlila Mirka.
Zdroj: Instagram.com/@mirkahri
"Pre zvieratá tu budem vždy," tvrdí pôvabná Mirka.
Článok pokračuje na ďalšej strane...
Prechladnutie? Takto to zistíme!
Medzi znaky prechladnutia patria napríklad apatia, strata chuti do jedla, časté močenie, krv v moči, kýchanie a kašeľ. Ak sa tieto prejavy objavia, určite netreba odkladať návštevu veterinára, aby určil postup liečby.
Zdroj: Instagram.com/@mirkahri
Dve krásne veterinárky
Zima a psie labky: Utierať, oplachovať, mastiť?
Podľa Mirky treba labky poriadne umývať vodou, nestačí ich len poutierať. Psíky majú tendenciu si labky vylizovať, čím sa soľ a chemické posypy dostávajú do ich telíčka. Je vhodné, aby bola labka trochu drsnejšia, teda mala vlastnú ochrannú bariéru. Z tohto dôvodu Mirka neodporúča labky zjemňovať masťami. Čím budú jemnejšie, tým budú náchylnejšie na všetky vonkajšie vplyvy. Zároveň však dodáva, že ak už labka javí nejaké patologické známky, je poškodená alebo krváca, treba opäť navštíviť veterinára, aby stanovil liečbu.